Anna Rosling-Ronnlund

Anna Rosling-Ronnlund

Anna Rosling-Ronnlund urodziła się 4 kwietnia 1975 roku w Szwecji. Czynnie działa wraz z mężem – szwedzkim statystykiem Ola Rosling, w popu... Szczegóły

O autorze

Anna Rosling-Ronnlund urodziła się 4 kwietnia 1975 roku w Szwecji.

Czynnie działa wraz z mężem – szwedzkim statystykiem Ola Rosling, w popularyzacji projektu o interaktywnej wizualizacji danych o nazwie Trendalyzer, który w roku 2007 został kupiony przez Google.

Od roku 2005 Anna rozwija działalność w założonej ze swym teściem Hansem Roslingiem w Sztokholmie firmie Gapminder Foundation, która wspiera globalny rozwój firm poprzez zrozumienie istoty danych statystycznych. Organizacja działa na zasadach non-profit i skupia się na przekazywaniu wiedzy o faktach, które płyną ze statystyk, w sposób zrozumiały dla każdego.

Działaczka jest także autorką popularnego projektu Dollar Street z 2016 roku, który za pomocą fotografii jako narzędzia statystycznego, ukazuje poziomy życia na całym świecie, w zależności od dochodu, ale niezależnie od stereotypów i innych źródeł zakłócających prawdziwy przekaz informacji na temat kraju.

Twórczość

Pierwszą publikacją Anny stała się napisana we współpracy z jej teściem i mężem książka «Factfulness» w roku 2018. Podobnie jak założona przez nich firma, publikacja promuje zmianę nastawienia ludzi i podejmowanie decyzji tylko w oparciu o fakty niepodważalne.

Autorzy wyczerpująco wyjaśniają skąd u ludzi tendencja do wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia, oraz dlaczego zwykle nasze przypuszczenia dotyczące podania zaokrąglonej sumy osób w dowolnym temacie, są błędne. Książka skupia się przede wszystkim na aspektach psychologicznych, socjologicznych oraz ekonomicznych tego zjawiska.

Celem publikacji jest przekonanie czytelnika, że poleganie tylko na faktach i rzetelnych informacjach chroni nas przed nieuzasadnionym martwieniem się i daje realny, niezakłócony wieloma czynnikami obraz otaczającego nas świata.

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Anny Rosling-Ronnlund w serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy