Rola reakcji protolitycznych, oddziaływań zewnątrzsferowych oraz kompleksowania w kinetyce i mechanizmie wybranych przemian redoksowych

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Znajomość mechanizmów reakcji redoksowych jest jednym z ważniejszych celów w interpretacji procesów biologicznych i przemysłowych . Zawarte w pracy dane związane są z badaniem mechanizmów reakcji redoksowych wybranych układów modelowych. Zakres pracy i opisanych danych zarówno literaturowych, jak i własnych jest bardzo szeroki, co stanowi niewątpliwą zaletę pracy . Autorka podejmuje badania zarówno prostych, jak i skomplikowanych układów . Praca jest bardzo ciekawa, stanowi dobrą bazę przeglądową literatury dla naukowców pragnących prowadzić pomiary kinetyki reakcji redoksowych. Zwraca uwagę na konieczność szerokiego podejścia do analizy wyników oraz stosowania szerokich zakresów pomiarowych w celu prawidłowej interpretacji wyników. Opisane wyniki wskazują, że badanie literaturowych reakcji, może prowadzić do nowych wniosków i pozwala redefiniować mechanizmy wydawałoby się, książkowych reakcji.


Z recenzji prof. dr. hab. J. Szklarzewicza

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-231-2931-8
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Anna Katafias "Rola reakcji protolitycznych, oddziaływań zewnątrzsferowych oraz kompleksowania w kinetyce i mechanizmie wybranych przemian redoksowych" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę