W pułapce myśli - dla nastolatków

Tekst
Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. W pułapce myśli dla nastolatków to publikacja, która stanowi dopełnienie bestsellera W pułapce myśli . To wyczerpujący poradnik, który został skierowany do młodych ludzi. Wyróżnia go lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie.

W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową.

Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, problemach okresu dorastania czy codziennych zmaganiach, być bardziej uważnym, rozpoznawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje oraz rozwiązywać problemy.

To lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.

Dzięki książce młodzi ludzie:

przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania

nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach

przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy

zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości

odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną


Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 9788374898119
  • Tłumacz: Agnieszka Cioch
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Joseph Ciarrochi "W pułapce myśli - dla nastolatków" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę