Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Wyjątkowość bajek o empatii polega na tym, że nie tylko opisują one świat relacji z perspektywy dziecka, ale także uczą odkrywania i nazywania uczuć oraz potrzeb: tych widocznych, wyrażanych spontanicznie, i tych ukrytych głęboko w sercu. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście.

·Jak zatroszczyć się o kogoś, kto źle się czuje?

·co chodzi w medytacji i skupianiu się?

·Jak odmówić komuś, kogo lubimy, a kto bardzo czegoś pragnie – ale my nie?

·Jak cieszyć się chwilą i zachować dobre wspomnienia?

·Gdzie szukać pomocy, gdy ktoś jest dla nas niemiły?

·Co to znaczy, że dorośli pracują?

·Jak dbać o więzi z osobami, które lubimy i na których nam zależy?

Oto niektóre z ważnych dziecięcych problemów, które pojawiają się w książce „Przyjaciele żyrafy”. Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy, czasem burzliwie.

Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugą osobą – jej emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i wiele innych uczuć. Emocje są bardzo ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa zarówno mały, jak i duży bohater bajki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 listopada 2021
  • ISBN: 978-83-63860-60-8
  • Lektorzy: Lena Schimscheiner, Maciej Więckowski
  • Wydawca: Storybox
Joanna Berendt "Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę