3 książki za 35 oszczędź od 50%
Aneta Jadowska

Aneta Jadowska

Aneta Jadowska – polska pisarka gatunku urban fantasy oraz doktor literaturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. O autor... Szczegóły

O autorze

Aneta Jadowska – polska pisarka gatunku urban fantasy oraz doktor literaturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

O autorce

Urodziła się w 1981 roku w Radomsku, wychowywała się w niedalekim Przedborzu, a od 2000 roku mieszka w Toruniu, gdzie studiowała. Na wydziale polonistyki często słyszała, że fastastyka, której poświęca tyle czasu, nie jest uznawana za poważną literaturę, jednakże to nie zniechęciło jej do tego gatunku. Pisarka od dziecięcych lat uwielbiała pisać i czytać. Dziś, często tworzy wyraziste i zapadające w pamięć postacie, a sposób w jaki żyje sama określa jako pracoholizm, o czym świadczą wydane w ciągu 7 lat – 10 powieści i jeden tom opowiadań.

Twórczosc

Jadowska jest autorką heksalogii o Dorze Wilk – toruńskiej wiedźmie-policjantce. Pisarka twierdzi, że debiutowała trzy razy. Pierwszy raz opowiadaniem „Dziwny jest ten świat” w roku 1999, potem „Kalejdoskop” w magazynie”Science fiction” w 2004 roku, oraz w 2012 roku – powieścią „Złodziej dusz”. W 2017 roku pisarka otrzymała zaproszenie od biblioteki miejskiej w Ustce, co dało początek myśli, aby właśnie tam osadzić akcję swojej nowej powieści kryminalnej, tym razem – bez wątków fantastycznych. Tak narodził się Cykl o Garstce z Ustki. Inne cykle autorki to m. in. „Cykl szamański”, „Heksalogia o wiedźmie” czy „Cykl o Nikicie”.

Autorka otrzymała nagrodę „Złota kareta nowości” w kategorii kultura w 2012 roku oraz Medal Honorowy od prezydenta miasta Torunia w roku 2014.

Publikacje

  • „Dziwny jest ten świat” (2000),
  • „Dzikie jabłka” czerwiec (2008),
  • „Śmiercioczułość” (2010),
  • „Po deszczu każdy wilk śmierdzi mokrym psem” (2012),
  • „Misja Apokalipsa” (2012).

W serwisie Liters czekają na was cykle opowiadań Anety Jadowskiej w różnych formatach, na przykład pdf, czy epub . Możecie je kupić, czytać online lub pobierać, a dla tych, którzy wolą słuchać dostępne są audiobooki w wersji mp3.