Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Tekst
Z serii: Nikita #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.

Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?

***

Jadowska przyzwyczaiła swoich czytelników do kilku rzeczy: nietuzinkowych bohaterek, alternatywnych miast pełnych złowrogich stworzeń i niedających się przewidzieć zwrotów akcji. W Dziewczynie… jest to wszystko, za co czytelnicy pokochali serię o Dorze Wilk, i dużo, dużo więcej!

Anna Misztak, red. nacz. Lubimyczytac.pl

Nadając swojej bohaterce jakże ważne dla kinomanów imię Nikita, Aneta wzięła sobie na plecy ogromny popkulturowy ciężar. Tym większy podziw należy się jej pisarskiej kondycji, bo mimo bagażu stąpa lekko i ma dość siły, by narzucić czytelnikowi mordercze tempo.

Jakub Ćwiek

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 05 listopada 2020
  • Rozmiar: 340 str. 16 ilustracji
  • ISBN: 9788379246229
  • Wydawca: Wydawnictwo Sine Qua Non
  • Spis treści
Aneta Jadowska "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kaja Papuga
19 stycznia

"Dziewczyna Z dzielnicy Cudów" Anety Jadowskiej otumani wasze zmysły i porwie was do świata pełnego czarów, dzikości, sekretów, z którego nie będziecie potrafili odejść. Pełna niezwykłych, intrygujących, zapadających w pamięć bohaterów lektura, która nie dała mi się oderwać przez dobrych parę godzin. Ciekawy rozwój akcji i jej zmienna dynamika spowodowały, że ani na chwilę nie straciłam zainteresowania lekturą. Fantastyczna książka, polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę