Sandworm

Tekst
Nowa era cyberwojny i polowanie na najbardziej niebezpiecznych hakerów Kremla
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Andy Greenberg przedstawia reportaż o najbardziej niszczycielskim cyberataku w historii i desperackim polowaniu na stojących za nim hakerami.

W 2014 roku świat był świadkiem rozpoczęcia tajemniczej serii cyberataków. Dotknęły one amerykańskie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, NATO i sieci elektryczne w Europie Wschodniej. Ich kulminacja nastąpiła latem 2017 roku, kiedy to złośliwe oprogramowanie znane jako NotPetya sparaliżowało wiele przedsiębiorstw – od producentów leków, przez twórców oprogramowania, po firmy transportowe. W epicentrum ataku na Ukrainie przestały działać bankomaty, system kolejowy i pocztowy. W szpitalach zabrakło prądu. Straty spowodowane przez NotPetya zostały oszacowane na dziesięć miliardów dolarów. Hakerzy stojący za tymi atakami szybko zyskali reputację najniebezpieczniejszego zespołu cyberwojowników w historii – grupy znanej jako Sandworm.

W swojej książce Andy Greenberg rozważa zagrożenia, jakie mogą nieść działania Sandworm dla bezpieczeństwa i stabilności narodowej poszczególnych państw. Odsłania realia nie tylko globalnej ofensywy cyfrowej Rosji, ale także epoki, w której wojna przestaje być prowadzona na polu bitwy i przenosi się do cyberprzestrzeni. Pokazuje, w jaki sposób granice między cyfrowym i fizycznym konfliktem, między wojną a czasem pokoju zaczęły się zacierać – z wstrząsającymi konsekwencjami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 31 sierpnia 2021
  • ISBN: 978-83-01-21989-5
  • Tłumacz: Ewa Sławińska
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Andy Greenberg "Sandworm" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę