Tekturowy samolot

Tekst
Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Że też wszystkiego o Los Angeles muszę dowiadywać się z trzech źródeł: z amerykańskich seriali, od Chandlera i od Bukowskiego. I mam coraz mniejszą ochotę pojechać do Ameryki, zwłaszcza do Kalifornii. Na serialowe salony mnie nie wpuszczą, czasy Chandlera przeminęły i prywatny detektyw nie jest już postromantycznym samotnikiem, a detektywów od bandziorów trudno odróżnić. A Bukowski…?

Jaki z niego Amerykanin czy – niechby tylko po matce – Niemiec?! To jest zwykły Polak, który wzorem większości Polaków postanowił zrobić karierę w Ameryce. W dodatku był cwańszy od reszty i zrobił. Późno bo późno, ale zrobił.

Fragment książki

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Andrzej Stasiuk "Tekturowy samolot" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Małgorzata Czajkowska
01 listopada

Ciekawy zbiór krótkich form – od jednostronicowych tekstów po maksymalnie kilkanaście stron. Trudno jednoznacznie zakwalifikować je wszystkie gatunkowo, gdyż zwykle łączą elementy felietonu, eseju i literackiej narracji. Jest to książka pełna życiowej mądrości i intelektualnych rozważań, ale jednocześnie pozbawiona mentorstwa, schematyzmu i banału. I pewnie dlatego tak doskonale mi się ją czytało – dosłownie połknęłam całość jednym tchem, żałując, że to już koniec. Z całego serca polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę