Opowieści galicyjskieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowe wydanie jednej z najbardziej znanych książek Andrzeja Stasiuka. Balladowa opowieść o Galicji, jej mieszkańcach i duchach. Na podstawie Opowieści... powstał film fabularny w reżyserii Dariusza Jabłońskiego (w rolach głównych: Zuzana Fialová, Jiří Macháček. Grają także . Marian Dziędziel, Jerzy Radziwiłłowicz, Maciej Stuhr, Cezary Kosiński, Marek Litewka).

"Film przypomina książkę. Właściwie teraz to już sam nie wiem, co według czego było robione. Darek Jabłoński ustawił kamerę w tych samych miejscach, w których wiele lat temu wymyśliłem Opowieści galicyjskie. W ten przedziwny sposób mogę dzisiaj oglądać własne wizje, własne myśli. I ta opowieść o miłości, śmierci i o pokutującym duchu została rozświetlona jakimś nieco nieziemskim blaskiem, cudownym blaskiem kina, który przypomina jednak jasność nadprzyrodzoną. Tym razem chyba udało się pokazać niewidzialne."

Andrzej Stasiuk

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Andrzej Stasiuk "Opowieści galicyjskie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Anita Sieja
01 grudnia 2020

Piętnaście krótkich opowiadań, ale jakże pięknych w swojej prostocie opowiadań. Wydają się takie oczywiste, a jednak w tej prostocie ze zdumiewającą metafizyczną podszewką ożywają podstawowe pytania jakie stawia nam życie. Napisane barwnym językiem, zmuszającym do wyobrażania sobie miejsc w których rzecz się dzieje. O ludziach takich zwykłych, jak my, szarych, a jednocześnie zupełnie niezwykłych… Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę