Mury Hebronu

Tekst
Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Debiut, który przyniósł autorowi popularność wśród czytelników i uznanie krytyki. Alegoryczna opowieść, zbudowana na indywidualnym doświadczeniu, jest wizją człowieka zamkniętego w mentalnym więzieniu budowanym przez autora z naturalistycznym zapamiętaniem. Tytułowe mury symbolizują paradoksalnie szczelinę – możliwość ucieczki do biblijnego miasta – interpretacyjnego klucza. Ruch po klaustrofobicznej przestrzeni celi, ale i własnego ciała, zdobywa tu nowy wymiar jako podróż metafizyczna, niosąca ze sobą nadzieję oczyszczenia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Andrzej Stasiuk "Mury Hebronu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Apolonia Skrzypczak
01 listopada 2021

Świetna książka. Czuć tutaj świeżość Stasiuka, zapowiedź wielkiego talentu. «Mury Hebronu» szokują swoją wulgarnością, realizmem i dosadnością. Jeszcze bardziej szokuje to wszystko połączone z pewnego rodzaju delikatnością, duchowością. Nie byłam w więzieniu, więc nie wiem jak tam jest, ale wierzę Stasiukowi. Wierzę w każde jego słowo!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę