Biały kruk

Tekst
Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czwarte wydanie powieści Andrzeja Stasiuka, za którą otrzymał on nagrodę Fundacji Kultury (1994) i Fundacji im. Kościelskich (1995). Ostatnio Andrzej Stasiuk z powodzeniem promował kolejną – po polskiej, niemieckiej, fińskiej i angielskiej – włoską (wydawnictwo Bompiani) edycję książki, którą zajmowali się m. in. tacy krytycy jak Susanna Nirenstein i Francesco M. Cataluccio.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 listopada 2021
Andrzej Stasiuk "Biały kruk" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Elżbieta Wiercińska
01 listopada 2021

Jest to powieść, która niewątpliwie zasługuje na zainteresowanie. Akcja właściwa toczy się leniwie, monotonnie, z drugiej strony, gdy zaczniemy wnikliwiej obserwować bohaterów, śledzić ich wspomnienia, przekonamy się, że pod tą pozorną jednostajnością ukrył autor wiele spraw, które pozostawiają szerokie pole do analizy nawet po zakończeniu lektury, tym bardziej że odnoszą się do świata, zjawisk, zależności uniwersalnych każdemu człowiekowi. «Biały kruk» stanowi pozycję, po którą polecam sięgnąć jedynie osobom, dla których sama fabuła nie gra najważniejszej roli.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę