Zgubne transakcje. Fatal transactions. Surowce mineralne a rozwój państw afrykańskich

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fatal Transactions to termin określający transakcje, dotyczące  szeroko pojętego procesu wydobycia i handlu surowcami naturalnymi  pochodzącymi z terenów Afryki, które mają negatywne, a nierzadko wręcz  zgubne konsekwencje dla mieszkańców kontynentu. Taki stan rzeczy należy  niewątpliwie uznać za tragiczny paradoks: zarówno intuicja, jak i teorie  ekonomiczne sugerują, iż w zasobach naturalnych tkwi źródło realnego  bogactwa państw. Publikacja koncentruje się na problematyce wpływu  bogactw naturalnych na rozwój gospodarczy krajów afrykańskich, kondycję  państw afrykańskich i ich instytucji.


Z recenzji prof. dr hab. Jana J. Milewskiego, Uniwersytet Warszawski Instytut Studiów Regionalnych i Globalnych:


Publikacja  jest wartościową pozycją reprezentującą najnowszy nurt studiów nad  problemami rozwoju krajów Afryki i innych najuboższych regionów. Ten  nurt badań jest znany w Polsce tylko wąskiemu kręgowi specjalistów, a  powinien zostać popularyzowany wśród wszystkich, którzy zajmują się  problematyką międzynarodową. Dotyczy to zarówno studentów, pracowników  mediów, działaczy organizacji pozarządowych zajmujących się Afryką, jak i  wszystkich, którzy chcą poszerzyć wiedzę z tego zakresu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-7930-444-8
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Difin
Andrzej Polus "Zgubne transakcje. Fatal transactions. Surowce mineralne a rozwój państw afrykańskich" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę