Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk – polski pisarz literatury fantastycznej oraz publicysta. Urodził się 20 marca 1974 w Warszawie. Uczęszczał do Liceum Ogól... Szczegóły

O autorze

Andrzej Pilipiuk – polski pisarz literatury fantastycznej oraz publicysta.

Urodził się 20 marca 1974 w Warszawie. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie, następnie studiował archeologię w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2003 wziął ślub z Katarzyną Motyką.

Autor jest znany z otwartego wyrażania swoich konserwatywno-liberalnych i monarchistycznych poglądów. Krytykuje życie polityczne, społeczne i gospodarcze, nie stroni także od poddania w wątpliwość prosperowania polskiego systemu edukacji czy elit społecznych.

Twórczość

Pilipiuk debiutował w 1996 roku opowiadaniem pt. «Hiena» wydanego na łamach czasopisma Fenix, gdzie po raz pierwszy pojawia się stworzony przez niego bohater – Jakub. Największy rozgłos i popularność przyniósł autorowi gawędziarski cykl opowiadań o Jakubie Wędrowyczu i jego przygodach. Autor łączy elementy gawędy z wiedzą historyczną oraz informacjami dotyczącymi najnowszych osiągnięć technologicznych i naukowych. Często przeplata też postaci z innych jego cykli, które «gościnnie» występują w pozostałych jego utworach.

Andrzej Pilipiuk jest laureatem literackiej nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie «Kuzynki» w 2002. Autor był nominowany do niej dziewięć razy. Ma na swoim koncie około 38 książek i wiele zbiorów opowiadań.

Publikacje

Andrzej Pilipiuk

  • cykl «Norweski dziennik» (Ucieczka, Obce ścieżki, Północne wiatry)
  • cykl «Pan Samochodzik» (m.in. wynalazek inżyniera Rychnowskiego, Brązowy notes, Mumia egipska)
  • cykl «Kuzynki Kruszewskie» (Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki, Zaginiona)
  • cykl o «Jakubie Wędrowyczu» ( m.in. Czarownik Iwanow, Zagadka Kuby Rozpruwacza, Trucizna)
  • opowiadania «Czerwona gorączka»
  • opowiadania «Błękitny trąd»

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Andrzeja Pilipiuka na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy