BuntowniczkiTekst

Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Nie jestem aniołem i nie będę nim, dopóki umrę. Będę sobą" – mawiała angielska poetka i pisarka Charlotte Brontë. Pod tą frazą mogłyby się podpisać bohaterki tej książki. Wybrały cel i przez całe życie uparcie do niego dążyły. Celem tym była wolność i niezależność.

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia.

Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.

Andrzej Fedorowicz dziennikarz-freelancer. Publikował w «Super Expressie», «Fakcie», «Gazecie Wyborczej», «Polityce», «Newsweeku Historia», «Focusie», «Uważam Rze Historia» i «wSieci Historii». Pasjonat historii, techniki, wyjątkowych biografii i podróży. Historyczne dziennikarstwo śledcze to jego ulubione zajęcie. Autor (wspólnie z żoną Ireną) przewodnika po Wyspach Kanaryjskich, książki «25 polskich wynalazców i odkrywców, którzy zmienili świat» i «Wybranek Fortuny» – książki o niezwykłych karierach niezwykłych Polek.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
Andzrej Fedorowicz "Buntowniczki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę