3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Alexander McQueen. Krew pod skórą

Tekst
Autor:
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Biografia wizjonera modyEnfant terrible. Marzyciel. Geniusz.

 Kim był Alexander McQueen?Mówił o sobie, że jest „pyskatym chuliganem ze wschodniego Londynu” i „różową owcą w rodzinie”.  Jego życie pod wieloma względami przypominało mroczną baśń. Alexander  McQueen. Krew pod skórą to opowieść o nieśmiałym, dziwnie wyglądającym  chłopcu z rodziny robotniczej, który wykorzystał swoją gotycką  wyobraźnię i stworzył wartą miliony dolarów luksusową markę, uwielbianą  przez kobiety na całym świecie.Zaczytywał się w „120 dniach Sodomy” markiza de Sade’a i „Pachnidle” Patricka Süskinda. Fascynował m.in. szpitalami psychiatrycznymi – motyw  domu dla obłąkanych wykorzystał w kilku kolekcjach. Swoje  ekscentryczne, oryginalne, często perwersyjne wizje przyoblekał w piękne  tkaniny, tworząc zachwycające kreacje dla największych sław i rodzin  królewskich.

 Mało kto go rozumiał. Niewielu wiedziało, że za fasadą  pewności siebie i image’em „bad boya” kryła się wrażliwa dusza  człowieka nieustannie poszukującego miłości.W rozmowach z Andrew Wilsonem rodzina, przyjaciele i kochankowie  projektanta po raz pierwszy opowiedzieli o takim McQueenie, jakiego  znali: skomplikowanym, wewnętrznie rozdartym, niepewnym siebie  mężczyźnie, który najpierw podbił świat mody, a potem padł jego ofiarą.
 Tę biografię czyta się jak nowoczesną baśń  z domieszką greckiej tragedii. To przenikliwa i porywająca wyprawa  w głąb duszy enigmatycznego artysty.

 „Publisher’s Weekly” Wciągająca i podparta porządną pracą dziennikarską biografia.

 „Entertainment Weekly” McQueen znalazł w Wilsonie biografa, na jakiego zasługiwał. Kolejne strony tej książki powołują go do życia.

 „The Independent” Oto książka, jaką Lee chciałby, żeby o nim napisano.

 Janet McQueen, najstarsza siostra McQueena „Alexander McQueen. Krew pod skórą” opisuje człowieka, który  chwycił za gardło nie tylko krytyków mody. Rewelacyjny, dziennikarski  styl Wilsona umożliwia nowe spojrzenie na życie i karierę  ponadprzeciętnego artysty.

„The Wall Street Journal”BIOGRAMAndrew Wilson to nagradzany dziennikarz i autor. Jego teksty publikował szereg gazet i pism, między innymi „Guardian”,  „Washington Post”, „Daily Telegraph”, „Observer”, „Sunday Times”,  „Independent on Sunday”, „Daily Mail”, „New Statesman”, „Evening  Standard Magazine” i „Smithsonian”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 08 marca 2019
"Alexander McQueen. Krew pod skórą" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę