Malowane henną

Tekst
Z serii: Salamandra
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Powieść, którą poleca Reese Witherspoon!

Ekscytujący bohaterowie, działająca na wyobraźnie symbolika i soczysty styl.

Po ucieczce od męża i od życia w zapadłej wsi Lakszmi pokonuje drogę, która ostatecznie doprowadzi ją do Dźajpuru, rozedrganego kolorami i dźwiękami Różowego Miasta, i do pozycji wybitnej hennistki.

Jako słynąca z niepowtarzalnych wzorów rozchwytywana artystka i powierniczka kobiet z najwyższych kast poznaje ich najgłębiej skrywane tajemnice, lecz nikomu nie może zdradzić swojej… Zawiść i plotki mogłyby zniszczyć jej reputację i unicestwić marzenie o niezależności.

Ta fascynująca opowieść o zmaganiach kobiety, która pragnie realizować własne cele w społeczeństwie oscylującym między tradycją a nowoczesnością, otwiera przed nami drzwi do świata zarazem barwnego, pasjonującego i okrutnego. I jest tak sugestywna, że pozwala poczuć chłodny dotyk henny na skórze, słodycz kardamonowych rabri na języku i aromat egzotycznych olejków w powietrzu.

Joshi po mistrzowsku równoważy pragnienie samopoznania z potrzebą rodzinnej miłości. – Publishers Weekly.

Barwna i pełna smaków i wzorów powieść Malowane henną jest niezwykłym spojrzeniem na kulturę Indii. – recenzja Bookpage.

Świat tak barwny, pełen świateł i dźwięków, tak bogaty w upajające zapachy i obrazy Indii, że chciałoby się zamieszkać na stronach tej powieści. – Janis Cooke Newman, autorka A Master Plan for Rescue.

Ekscytujący bohaterowie, działająca na wyobraźnię symbolika i soczysty styl – wszystko to składa się na stworzoną przez Alkę Joshi niezapomnianą opowieść. – „Christian Science Magazine”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 05 maja 2021
  • ISBN: 9788381888424
  • Tłumacz: Agnieszka Jacewicz
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Alka Joshi "Malowane henną" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Salamandra»
Trzynaście powodów
Malowane henną
Opowieść wtajemniczonego, czyli jak pisać
-5%
Moomy Bookstagram
28 maja

„MALOWANE HENNĄ”


Alka Joshi Dom Wydawniczy Rebis


Witajcie. Jak wiecie uwielbiam czytać książki w orientalnych klimatach. Tym razem poznajemy mieszkańców Indii. „Malowane henną” to bardzo wzruszająca i pouczająca powieść. Nie obyło się bez łez. Bardzo poruszyła mnie historia Lakszmi.

Niesamowity debiut literacki Alki Joshi. Wielkie brawa dla autorki.

Lakszmi w celu ratowania swojego życia ucieka od męża kata. Robiąc ten krok musiała niestety porzucić także swoich rodziców. Rodzice się jej wyrzekli, ponieważ w tamtym kraju jej czyn to hańba dla całej rodziny. Żona wg nich powinna być przy mężu bez względu na to jakim człowiekiem on jest.

W naszej kulturze jej czyn nie byłby hańbą a wybawieniem.

Od swojej teściowej nauczyła się przyrządzać leki z ziół oraz robić piękne wzory z henny. W ten sposób pomogła nie jednej kobiecie. Robiła różne mieszanki między innymi takie, które pomagały w zajściu w ciążę lub jej usunięciu przed 4 mc. Na początku nowego życia było jej bardzo ciężko. Intensywnie pracowała. Po 10 latach stała się bardzo znaną i rozchwytywaną hennistką. Kobiety z najwyższych kast zabiegały o jej czas, żeby zrobiłam im przepiękne wzory henną. Przy okazji zdradzały jej swoje sekrety. Jak je wykorzystała? Zachęcam do przeczytania tej powieści.

W jej życiu pojawiali się dobrzy ludzie jak i tacy, którzy chcieli jej zaszkodzić. Plotka raz zasiana przynosi ogromne straty. Jak potoczyło się jej życie? Czy w końcu była szczęśliwa? W jej życiu pojawi się pewna osoba przez którą jej świat odwróci się do góry nogami.

W „Malowane henną” poznacie świat inny niż nasz. Możecie oczyma wyobraźni zobaczyć piękne krajobrazy, cudownie pachnące zapachy, cudne jedzenie, przecudowne wzory robione henną i odmienne wierzenia. Poznacie również jak wygląda życie ludzi należących do różnych kast. Niestety w Indiach pochodzenie ma ogromne znaczenie. Dziewczyna z wyższej kasty nie może wyjść za mąż za mężczyznę z niższej kasty i odwrotnie. Tu nie liczy się prawdziwa miłość. Rodzice wybierają swoim dzieciom drugie połówki. Często ich dzieci na tym tracą. Kobieta również w tym kraju jest mniej warta niż mężczyzna. A co robi mąż z żoną, która nie może dać mu dziecka?

Bardzo polubiłam główną bohaterkę Lakszmi. W swoim życiu bardzo wiele przeszła. Polecam przeczytajcie „Malowane henną”.

Lakszmi zmierzy się nie z jednym cierpieniem. Czy dla niej wzejdzie słońce? Podobały mi się również cudowne wzory, które robiła henną.

Powieść wciągnęła mnie od samego początku. Jak już wam pisałam uwielbiam książki w tym klimacie. Główna bohaterka jest rewelacyjna. Pokazuje nam, żeby nigdy się nie poddawać i walczyć o swoje. W naszym życiu pojawia się czasem słońce czasem deszcz. Nie warto przejmować się deszczem tylko iść do przodu. Zapamiętajcie kobiety potrafią być silne. Wartka akcja. Fabuła niesamowita. Ta książka jest nieodkładalna. Weźmiecie ją do ręki i nie będziecie chcieli jej odłożyć. Gwarantuje wam niesamowite i niezapomniane emocje. Doskonała powieść obyczajowa.

Autorka swoją pierwszą powieść dedykowała swojej mamie, której rodzice wybrali męża. Moim zdaniem na całym świecie ludzie sami powinni wybierać sobie swoje drugie połówki. Nie można nikomu mówić z kim ma żyć.

Debiut jak marzenie. Nie możecie przegapić tego tytułu. Zapamiętajcie „Malowane henną” – to będzie bestseller.


Ps.

Nie mogę doczekać się kolejnej części.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę