Zniewolone dzieciństwo

Tekst
Ukryte źródła tyranii
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W Zniewolonym dzieciństwie Alice Miller demaskuje mechanizm przemocy obecny w metodach wychowawczych stosowanych wobec naszych rodziców i dziadków (tzw. czarna pedagogika), który również dziś nie budzi wątpliwości w wielu krajach świata.

Analizując dzieciństwo pewnej narkomanki (Christiany F.), pewnego przywódcy politycznego (Adolfa Hitlera) i pewnego dzieciobójcy (Jürgena Bartscha), którzy jako dzieci padli ofiarą niegodziwości i licznych upokorzeń, autorka kreśli sugestywny obraz zniszczeń, jakich dokonuje w człowieku przemoc, i wynikających stąd zagrożeń społecznych.

Póki cała ludzka społeczność nie zda sobie sprawy z faktu, że codziennie popełnia się niezliczone morderstwa duchowe na dzieciach, morderstwa, od których skutków cierpieć będzie cała ludzkość, będziemy błądzić w ciemnym labiryncie - mimo wszystkich podejmowanych w najlepszej wierze planów rozbrojeniowych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372788931
  • Tłumacz: Barbara Przybyłowska
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Alice Miller "Zniewolone dzieciństwo" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Sylwia Stefaniak
14 kwietnia 2020

Świetna lektura. Na konkretnych przykładach, które znamy wszyscy z historii, zostało pokazane jak destrukcyjny wpływ na psychikę człowieka ma nieumiejętnie stosowane wychowanie, które dziś określane jest mianem tyranii. Autorka zwraca uwagę czytelnika przede wszystkim na te mniej oczywiste źródła tyranii w metodach wychowawczych i na ich konsekwencje w dorosłym życiu, jako jednostka zagrażająca własnemu zdrowiu oraz bezpieczeństwu społeczeństwa. Poruszająca, szokująca, mądra. Polecam wszystkim.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę