Dramat udanego dziecka

Tekst
W poszukiwaniu siebie
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka po raz pierwszy ukazała się w 1979 roku i cały czas uznawana jest za najgłośniejszy bestseller Alice Miller.

Jest to niezwykle poruszające studium dyskretnej toksyczności rodziców i opiekunów, którzy swoim dzieciom zapewnili (pozornie) szczęśliwe dzieciństwo w pędzie do doskonałości i nieustannych sukcesów.

Czy odkrywając zranienia, których doświadczyliśmy w dzieciństwie, zdołamy dotrzeć do naszego prawdziwego Ja?

Czy kiedykolwiek potrafimy w pełni wyzwolić się od iluzji, którymi wypełnione jest życie każdego z nas?

Czy odkryjemy siebie, by w ten sposób zyskać nową, pełną wolności przestrzeń? To jedyna droga do odzyskania utraconej integralności i skorygowania postawy wobec siebie i życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372788863
  • Tłumacz: Natasza Szymańska
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Alice Miller "Dramat udanego dziecka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Zygfryda Lary
26 lipca 2020

Świetna książka. Zaznaczę, że jest to trudna lektura, wymagająca skupienia i koncentracji. W wielki skrócie: książka jest o tym jak rodzice nieświadomie wykorzystują swoje dzieci, do zaspokojenia własnych potrzeb, tym samym nie zwracając uwagi na potrzeby własnego dziecka. A też o tym jak to wpływa na ich rozwój, dojrzałość, kontakty społeczne w życiu dorosłym oraz traktowanie siebie, postrzeganie własnego dzieciństwa i swojej roli w nim. Ta książka zdecydowanie dała do myślenia, ośmielę się nawet stwierdzić, że zmieniła moje życie, ale też nastawienie do dzieci, do siebie i do moich rodziców. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę