Przyjemność

Tekst
Kreatywne podejście do życia
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Przyjemność to jedyna siła zdolna przeciwstawić się potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi władzy. Wielu ludzi sądzi, że jest to rolą miłości. Ale jeśli miłość ma być czymś więcej niż słowem, to musi opierać się na odczuciu przyjemności. W tej książce pokazuję, w jaki sposób doznawanie przyjemności lub cierpienia determinuje nasze emocje, myśli i zachowania. Omawiam psychologię i biologię przyjemności, badam jej źródła w naszym ciele, w przyrodzie i w całym wszechświecie. Odwołując się do analizy bioenergetycznej i stosując postulowane przez nią ćwiczenia redukujące napięcie, możemy odzyskać naszą cielesną zdolność do doznawania radości i nasze możliwości twórcze".

Alexander Lowen

Analiza bioenergetyczna stworzona przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem psychiatrę dr. Alexandra Lowena jest formą psychoterapii łączącą w sobie pracę z ciałem i umysłem. Ułatwia ona pacjentowi rozwiązanie jego problemów emocjonalnych i uświadamia mu, że nosi w sobie potencjał życiowej radości i przyjemności. Terapia tego rodzaju jest dostępna w USA, Kanadzie, Afryce Południowej, Europie, Izraelu, Japonii, Nowej Zelandii i Australii.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 grudnia 2019
  • Rozmiar: 320 str. 8 ilustracji
  • ISBN: 9788381433334
  • Tłumacz: Paweł Luboński
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Alexander Lowen "Przyjemność" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Emilia Karcz
11 czerwca 2020

Po raz pierwszy spotykam się z publikacją od Alexandra Lowena, znanego na całym świecie doktora psychiatrii i już mogę powiedzieć, że nie ostatni raz. O terapiach prowadzonych przez Lowena słyszałam już wcześniej, nie miałam jednak okazji wcześniej poznać go jako autora książek o swoich spostrzeżeniach. Pomimo wydania w 1970 roku książka porusza bardzo aktualne zagadnienia dotyczące związku ciała z umysłem i budowania świadomości tej relacji. Przystępnie, ale rzetelnie została omówiona i przeanalizowana mechanika i biologia emocji przyjemności. Doktor zaproponował także kilka ćwiczeń pomagających walczyć ze stresem i czerpać z życia więcej. Polecam wszystkim miłośnikom literatury o samorozwoju.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę