Depresja i ciało

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ludzie, którzy kochają, nie wpadają w depresję. Poprzez miłość wyrażają siebie, afirmują swoje istnienie i tożsamość.

Człowiek pogrążony w depresji – powiada dr Alexander Lowen – traci kontakt z rzeczywistością, zwłaszcza z rzeczywistością własnego ciała. W tej inspirującej, pionierskiej pracy autor zgłębia kulturowe i psychologiczne czynniki, które przyczyniają się do tego stanu, i pokazuje, w jaki sposób możemy pokonać depresję – przede wszystkim odzyskując łączność z naszą fizyczną istotą i ucząc się rozpoznawać fizyczne przejawy naszych emocji. Wychodząc ze swoich rozległych doświadczeń z pacjentami cierpiącymi na depresję, proponuje serię prostych, a mimo to skutecznych ćwiczeń, które pomogą nam rozbudzić drzemiące w nas siły, pozwolą na pełne wyrażenie swej miłości i wyjątkowości, przywrócą nam duchowość i wiarę.

Książka dr. Lowena jest ważna, ale i zajmująca dla poważnie zainteresowanego tematem czytelnika. Styl autora jest niezwykle klarowny, wolny od zawodowego żargonu i bardzo osobisty.

„Publishers Weekly”

Dr Alexander Lowen (1910–2008), wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta, początkowo był uczniem Wilhelma Reicha, po latach stworzył własne podejście terapeutyczne zwane bioenergetyką, której poświęcił ponad 60 lat życia. Jest autorem dwunastu książek na temat analizy bioenergetycznej, wśród nich: Wstęp do bioenergetyki, Miłość, seks i serce, Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwemu ja, Duchowość ciała, Radość, Lęk przed życiem, Przyjemność.

Polecamy inne książki

Alexandra Lowena

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 listopada 2021
  • ISBN: 9788381433372
  • Tłumacz: Paweł Luboński
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Alexander Lowen "Depresja i ciało" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Otylia Molska
17 kwietnia 2020

Nieodłącznie związane ze sobą umysł i ciało muszą współgrać. Gdy przestaje działać jedno, drugie idzie w jego ślady. Książka «Depresja i ciało» zwraca uwagę czytelnika na to, że problem depresji nie dotyczy wyłącznie umysłu. Podpowiada w jaki sposób zwalczyć tę chorobę, skupiając się na ćwiczeniach prowadzących do odzyskania świadomości własnego ciała, przywrócenia fizyczności, a co za tym idzie – powrócenia emocji, które w tym stanie chorobowym zostają wyparte. Autor wnikliwie opisuje zmiany w organizmie, które wyniszczają osobę w depresji i wyjaśnia z czym są one powiązane. Dla mnie to warta uwagi publikacja, jedna z lepszych jakie czytałam w tym temacie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę