Mam wątpliwość

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mam wątpliwość
Mam wątpliwość
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 65,80  52,64 
Mam wątpliwość
Audio
Mam wątpliwość
Audiobook
Czyta Aleksandra Radomska
32,90 
Szczegóły
Opis książki

Mam wątpliwość i jestem pewna tylko tego.

Oto ona, Radomska, kobieta przeciętnie nieprzeciętna. Zaskakująco błyskotliwa, choć czasem nadrabia bezczelnością. Szydera i kpina to jej drugie imię. Mimo że nie może rzeczywistości napluć w twarz, to przynajmniej sprzeda jej kopniaka. Bywa to męczące, a kondycji do walki z życiem wyrobić się nie da, więc regularnie zwija się w kłębek i czeka aż znów zachce jej się żyć.

Zabiera nas w podróż po życiowych przystankach, w którą wyruszamy z plecakiem pełnym cudzych przekonań i oczekiwań. Opowiada, jak zweryfikowała je rzeczywistość i z czego przyszło jej śmiać się w głos, choć często przez łzy. To zapis z dziennika pokładowego kogoś, kto bardzo się zdziwił, ale w przeżywaniu obowiązkowych punktów życiorysu po swojemu odnalazł masę frajdy. Radomska obnaża hipokryzję, dostrzega niezauważalne, czwarty raz wypłukuje zapomniane w pralce pranie i dzieli się tym, co rośnie w niej jak pleśń w kubku po kawie – wątpliwościami. W zalewie lukrowanych obrazów i treści przypomina, że paleta kolorów jest dużo szersza i ciekawsza, a szary to też kolor. I jedyny skuteczny filtr to perspektywa dystansu i przymrużenie, nawet zezowatego oka. Idealnie nie jest. Ale jest dobrze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 lipca 2020
Aleksandra Radomska "Mam wątpliwość" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mam wątpliwość
Audiobook
Czyta Aleksandra Radomska
32,90 
Izabela Pasierb
12 listopada 2020

Geniaaalna książka, kilka razy dosłownie popłakałam się ze śmiechu :D Jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku. Autorka opowiada o rzeczach, które dotyczą każdej z nas, zwykłych, codziennych, ale robi to w sposób sarkastyczny i zabawny. W typowym dla siebie stylu. Szczerze polecam tą książkę każdej dziewczynie i kobiecie, a także ich braciom i partnerom, bo może ta książka otworzy im oczy na to co dzieje się w głowie kobiety :-)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę