Mam wątpliwośćAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Mam wątpliwość
Mam wątpliwość
Mam wątpliwość
E-book
32,90  27,64 
Szczegóły
Opis książki

Mam wątpliwość i jestem pewna tylko tego.

Oto ona, Radomska, kobieta przeciętnie nieprzeciętna. Zaskakująco błyskotliwa, choć czasem nadrabia bezczelnością. Szydera i kpina to jej drugie imię. Mimo że nie może rzeczywistości napluć w twarz, to przynajmniej sprzeda jej kopniaka. Bywa to męczące, a kondycji do walki z życiem wyrobić się nie da, więc regularnie zwija się w kłębek i czeka aż znów zachce jej się żyć.

Zabiera nas w podróż po życiowych przystankach, w którą wyruszamy z plecakiem pełnym cudzych przekonań i oczekiwań. Opowiada, jak zweryfikowała je rzeczywistość i z czego przyszło jej śmiać się w głos, choć często przez łzy. To zapis z dziennika pokładowego kogoś, kto bardzo się zdziwił, ale w przeżywaniu obowiązkowych punktów życiorysu po swojemu odnalazł masę frajdy. Radomska obnaża hipokryzję, dostrzega niezauważalne, czwarty raz wypłukuje zapomniane w pralce pranie i dzieli się tym, co rośnie w niej jak pleśń w kubku po kawie – wątpliwościami. W zalewie lukrowanych obrazów i treści przypomina, że paleta kolorów jest dużo szersza i ciekawsza, a szary to też kolor. I jedyny skuteczny filtr to perspektywa dystansu i przymrużenie, nawet zezowatego oka. Idealnie nie jest. Ale jest dobrze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 lipca 2020
  • ISBN: 9788380325135
  • Lektor: Aleksandra Radomska
  • Wydawca: Wielka Litera
  • Spis treści
Aleksandra Radomska "Mam wątpliwość" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Mam wątpliwość
E-book
32,90  27,64 
Faustyna Kogut
14 września 2020

Bardzo wciągająca, dowcipna i zabawna książka. Jeśli znacie autorkę, to na pewno się nie zawiedziecie, ja czytałam inne jej książki i «Mam wątpliwość» zachwyciła mnie tak, jak poprzednie. Ogólnie fajna, babska lektura idealna na przykład na wakacje. Są zabawne momenty, a czasem trzeba odłożyć książkę, aby uzasadnić swojej głowie, jaki jest porządek zdarzeń i związków przyczynowo-skutkowych. Bardzo przyjemnie się czyta, a co najważniejsze jest to lektura z dużą dawką sarkazmu, co mi osobiście bardzo się podoba :-)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę