3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Między nami samicami O kobietach mężczyznach i życiu

Tekst
Autorzy:, ,
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Irena A. Stanisławska, dziennikarka, zadaje trudne pytania o stereotypy dotyczące kobiet i dziewczynek. Aleksandra Piotrowska, doktor psychologii, i Dorota Sumińska, lekarz weterynarii i psycholog zwierzęcy – odpowiadają. Niezwykle ciekawa rozmowa, która obala niejeden mit. Ważny głos w dyskusji na temat roli kobiet w domu, pracy, społeczeństwie.

W poważnej niepoważnej rozmowie autorki szczerze i bez wybielania swojej płci rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi kobiet oraz z sądami, które niejednokrotnie kobiety same głoszą i wzmacniają. Mówią . o stereotypie „miłej i ładnej dziewczynki” i jego wpływie na dorosłe życie, o wartościowaniu swojego życia poprzez związek z mężczyzną, rozprawiają się z mitami związanymi z instynktem macierzyńskim oraz o byciu „niezastąpioną i samowystarczalną”. Pytają też o kobiecą solidarność – jest czy jej nie ma? Te tematy i wiele innych w rozmowie tylko między kobietami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Dorota Sumińska "Między nami samicami O kobietach mężczyznach i życiu" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Amelia Boczek
25 kwietnia

Książka bardzo mi się spodobała i otworzyła oczy na pewne zachowania kobiet i mężczyzn. Książka napisana jest w formie rozmowy, dyskusji… Czytając miałam wrażenie, że również uczestniczę w tej rozmowie. Nie brakowało humoru, dzięki któremu książkę na pewno czyta się lekko i przyjemnie. Do przeczytania książki nakłoniła mnie Dorota Sumińska, jako jedna z Autorek. I to Jej wtrącenia o świecie zwierząt podobały mi się w książce najbardziej. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę