3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Trzej muszkieterowie

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Trzej muszkieterowie francuskiego pisarza Aleksandra Dumasa są jedną z najsłynniejszych powieści płaszcza i szpady i należą do kanonu światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści osadzona jest w czasach świetności Francji, w pierwszej połowie XVII wieku, za panowania Ludwika XIII i kardynała Richelieu. Dumas opisuje pasjonujące przygody czterech przyjaciół z elitarnej formacji muszkieterów królewskich – Aramisa, Atosa, Portosa i głównego bohatera, nowicjusza d’Artagnana. Muszkieterowie, zmagając się ze spiskami politycznymi i intrygami dworskimi, uczestniczą w pojedynkach, romansują z pięknymi damami z najwyższych sfer, pośród wojen i podstępów walczą o dochowanie honoru i wierności królowej.

Lektura dla klasy VI

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Aleksander Dumas "Trzej muszkieterowie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Jan Moskal
25 marca

Świetna książka! Spędziłem kilka naprawdę miłych dni przy tej lekturze :) Niezwykle ciekawa, pouczająca historia o przyjaźni, miłości, sprawiedliwości. Akcja goni akcje, a to wszystko opisane pięknym językiem. Myślę, że nie trzeba namawiać nikogo do przeczytania «Trzech muszkieterów». To klasa sama w sobie :)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę