Nareszcie w DudapeszcieTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Nareszcie w Dudapeszcie
Nareszcie w Dudapeszcie
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 66,90  53,52 
Audio
Nareszcie w Dudapeszcie
Audiobook
Czyta Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza – znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość – to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich miesięcy, gdzie niepodzielnie obok pandemii rządzi pewien mieszkaniec Żoliborza. Ale tak naprawdę tę książkę napisali wszyscy, którzy wraz z obecnym rządem wstali z kolan. I Pan, i Pani, i chamska hołota, i nasi wybrańcy z ulicy Wiejskiej. Tym razem jednak do współpracy Krzysztof Daukszewicz zaprosił swojego syna, by był «młody gniewny» i «stary wkurwiony». Żart, który bardzo pasuje do sposobu prowadzenia kampanii wyborczej Andrzeja Dudy przez Apostoła Mateusza.[/i] – Co wam jeszcze w gminie potrzeba – zapytał premier wójta, wręczając mu 3 231 542 napisane na czeku z dykty.[/i] – Mamy dwie prośby panie premierze.[/i] – Jaka pierwsza?[/i] – Mamy braki wśród personelu w naszym szpitalu, szczególnie na ginekologii.[/i] – Już dzwonię do ministra zdrowia… Tu Apostoł Mateusz. Potrzebuję dwóch ginekologów. Dzięki. Załatwione, wójcie. A jaka jest druga prośba?[/i] – W naszej gminie nie ma zasięgu.[/i] Krzysztof Daukszewicz Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzce do Warszawy bardzo szybo zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył «Kabaret Hotel Nitz», od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie «Pod Egidą». Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w telewizji. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego «Szkło kontaktowe» w TVN 24. Aleksander Daukszewicz – autor rzeczy różnych: od artykułów i opowiadań, przez reklamy i gry planszowe, aż po scenariusze sesji rpg i LARPy. Z wykształcenia humanista, z zamiłowania zresztą też. Lubi niepytany wypowiadać się na tematy polityczne i społeczne. Nigdy wcześniej nie napisał książki, ale przynajmniej pomógł w tym trochę swojemu ojcu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 02 października 2020
Krzysztof Daukszewicz "Nareszcie w Dudapeszcie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Nareszcie w Dudapeszcie
Audiobook
Czyta Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
34,90  25,48 
Roch Goscinski
29 grudnia 2020

To świetna książka, pozwalająca spojrzeć na naszą rzeczywistość z dystansem i humorem. Przy nie jednym tekście uśmiałam się do łez ale też uzmysłowiłem sobie, że to wszystko byłoby jeszcze bardziej śmieszne, gdyby nie działo się naprawdę…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę