3 książki za 35 oszczędź od 50%

Krypto-Handel Pro

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

Jak wieloryby wpływają na rynek kryptowalut?

Wielu inwestorów uważa, że wieloryby mają negatywny wpływ na rynek kryptowalut, pozbawiając małych graczy ich zysków. Co więcej, społeczność kryptowalutowa od dawna dyskutuje o teoriach spiskowych mówiących, że wieloryby chcą albo załamać cały rynek, albo zapewnić sobie nad nim całkowitą kontrolę. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie, analizując argumenty teoretyków spiskowych.

Na przykład, oto jedna z teorii: wieloryby gromadzą zapasy Bitcoina, aby kontrolować rynek po zakończeniu ery wydobywania. Według obliczeń, cały Bitcoin zostanie wydobyty w ciągu 5-6 lat, a deweloperzy będą musieli przenieść sieć na PoS-mining , co oznacza, że najwięksi posiadacze monet - wieloryby - będą czerpać największe korzyści z gratyfikacji PoS. Obecnie wiele osób twierdzi, że upadek Bitcoina, który rozpoczął się zimą 2018 roku, został wywołany przez wieloryby. Przygotowują się one już do PoS-miningu i robią wszystko, co w ich mocy, aby kupić tak wiele monet, jak to tylko możliwe. Jednak z powodu załamania się ceny Bitcoina, ogromna liczba użytkowników odeszła, podczas gdy wielu potencjalnych inwestorów nie weszło do niego, czekając na kolejny spadek. Bitcoin zaczął podążać za trendem spadkowym, a to wpłynęło nie tylko na kieszeń zwykłego tradera.

W rzeczywistości wieloryby potrzebują, aby kryptowaluty były popularne i pożądane przez jak największą liczbę graczy. W końcu, gdy aktywa wielorybów spadają w cenie, ich portfele również tanieją. W dłuższej perspektywie upadek kryptowaluty jest dla nich nieopłacalny.

H Istnieją jednak inne opinie na temat wielorybów na rynku kryptowalut. Niektórzy twierdzą, że nie są oni negatywnym zjawiskiem. Tacy gracze istnieją na każdym rynku. Oni zawsze wyznaczają wektor rozwoju i jednoczą się, aby przewodzić rynkowi. Dlatego też wieloryby w pewnym stopniu wywierają nawet pozytywny wpływ na rynek. W końcu, chociaż są zainteresowani kryptowalutą, którą posiadają, są również zainteresowani zapobieganiem upadkowi.

Co więcej, wiele wielorybów (w tym Nakamoto) nawet nie wykorzystuje swoich aktywów w celu obniżenia lub podniesienia ceny kryptowaluty. Trzymają monety w swoich portfelach, utrzymując równowagę na rynku.

Należy wspomnieć, że nawet te wieloryby, które grają z wykorzystaniem ścian sprzedaży i płukania Bitcoina mogą być przydatne dla zwykłego inwestora. Aby wykorzystać je na swoją korzyść, trzeba złapać stworzoną przez nich falę.

Jak zwykły inwestor może zyskać na działaniach wielorybów?

Tak, dobrze zrozumiałeś. Możesz skorzystać z wielorybów. Jest to fala stworzona przez wieloryba, która jest idealną okazją do wejścia na rynek. Na przykład, gdy wieloryb przechodzi w niedźwiedzia i składa zlecenia sprzedaży ogromnych ilości kryptowaluty po cenie niższej niż rynek, cena naturalnie spada. Większość traderów zaczyna sprzedawać swoje aktywa, ale o wiele sprytniej byłoby zacząć je kupować, tak jak robi to wieloryb. Kiedy wieloryb zwiększa ścianę kupna i inni traderzy zaczynają kupować kryptowalutę, podnosząc cenę, najwyższy czas sprzedać swoje aktywa.

Tutaj najważniejszym niuansem jest umiejętność zauważenia trendu wieloryba w czasie. Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić:

● Monitorowanie przepływu środków (w szczególności Bitcoin) na największych portfelach kryptowalutowych. Można to zrobić na stronie www.bitinfocharts.com . Duży transfer z portfela świadczy o tym, że wieloryb wrzuca swój majątek na rynek, co oznacza, że musimy czekać na zmiany cen. Jeśli gwałtownie spadnie, sensowne jest szybkie dokupienie kryptowaluty, jeśli nagle podskoczy - sprzedaż. Najwyraźniejszym sygnałem jest, gdy przelewy są dokonywane z kilku topowych portfeli.

● Śledzenie rejestru zleceń na giełdach kryptowalutowych najwyższego szczebla. Składanie zleceń kupna lub sprzedaży ogromnych ilości kryptowalut jest najczęściej związane z grami wielorybów. Jeśli widzisz przewartościowaną ścianę kupna, nie spiesz się, aby kupić monety. Lepiej jest poczekać na szczyt i sprzedać swoje aktywa po korzystnej cenie. Jeśli wieloryb utrzymuje pozory upadku (poprzez przewartościowanie ściany sprzedażowej), poczekaj na poważną recesję i kupuj monety. Przecież wkrótce wieloryb kupi je tanio i podniesie cenę.

Dam Ci radę: jeśli jesteś niedoświadczonym traderem, nie podążaj za trendami wielorybów. Aby grać jak one, musisz myśleć jak one. Powinieneś być w stanie określić przewartościowane ściany kupna i sprzedaży, analizować ogólną sytuację na rynku i prawidłowo oceniać sytuację na giełdach. Jeśli posiadasz takie umiejętności, będziesz w stanie generować zyski.

Perspektywy rozwoju rynku kryptowalut

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne? W dużej mierze dlatego, że siła nabywcza pieniądza fiat ciągle spada. Proces ten jest napędzany przez dwa główne czynniki:

● Coraz więcej osób dowiaduje się o Bitcoinie i dochodzi do wniosku, że jest to najbardziej obiecująca waluta.

● Rośnie płynność. Kupno Bitcoina wymaga dziś znacznie mniej pieniędzy i wysiłku niż rok temu.

Moim zdaniem te czynniki mogą wręcz sprowokować hiperbitcoinizację.

Hiperbitcoinizacja może nastąpić, jeśli rządy światowe zdecydują się na dokręcenie śruby na rynku kryptowalut i próbę kontroli kapitału. Bitcoin będzie miał szansę stać się walutą nr 1. W końcu nie ma on granic, nie zależy od patriotyzmu czy pochodzenia etnicznego człowieka. Mimo, że Bitcoin nie opiera się na właściwościach fizycznych, jak złoto czy srebro, ale na właściwościach matematycznych, posiada wszystkie cechy pieniądza (trwałość, mobilność, podzielność) i może w pełni spełniać jego funkcje (środek akumulacji, płatności itp.). Realna cena Bitcoina jest określona przez równowagę pomiędzy popytem ludzi, którzy go potrzebują, a podażą ludzi, którzy go posiadają.

Na zakończenie tej sekcji chcę powiedzieć, następująco: jeśli twoja decyzja o opanowaniu handlu kryptowalutami jest stanowcza i nieodwracalna, to nie polecam szukania pomocy u profesjonalnych traderów. Każdy z nich, oczywiście, może obiecać, że wyjaśni proste i skuteczne strategie handlowe. Trzeba jednak zrozumieć, że profesjonalny trader nie będzie demonstrował swoich metod analizy, wykresów czy ujawniał osobistych sekretów osobie postronnej. Dlatego też droga tradera detalicznego metodą prób i błędów jest znacznie krótsza i bardziej opłacalna. Pierwszy krok już wykonałeś, kiedy kupiłeś moją książkę.☺

Zadanie domowe

Wybierz 5 kryptowalut, którymi chciałbyś handlować, przestudiuj je i zapisz ich cechy:

● Kapitalizacja

● Giełdy, na których są notowane

● Wolumen obrotu

● Rozwiązania technologiczne monety

● Konta twórców monet na Twitterze

● Lokalizacja siedziby głównej

Rozdział 2. wybór giełdy i platformy do analizy technicznej

P

o podstawowym zapoznaniu się z czeluściami rynku kryptowalut i psychologią gry jego uczestników, kolejnym krokiem na drodze Twojego zbliżenia z tradingiem będzie rejestracja na giełdzie. Giełda jest królem w tradingu. Powierzamy jej swoje pieniądze. Odwiedzamy ją dzień i noc, aby sprawdzić głębokość rynku, realizację zleceń itp..

Nie daj się przestraszyć, jak ważny jest wybór idealnej giełdy. Ostrzegam: taka nie istnieje. Każda giełda działająca obecnie na rynku kryptowalut ma swoje wady i zalety. Więc nie szukaj idealnej, szukaj takiej, która spełni Twoje wymagania: prostota i przyjazny interfejs użytkownika, duża liczba par handlowych, szybkie wsparcie techniczne i tak dalej. Dam ci dwie wskazówki:

● Wybierz jedną z 10 najlepszych giełd

● Zarejestruj konta na co najmniej dwóch giełdach, aby zdywersyfikować swoje ryzyko.

Zarejestrowanie się na giełdzie jest dość proste. Ale mimo to, pozwól, że przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy rejestracji i deponowania środków na jednej z giełd. Proces ten jest prawie identyczny dla wszystkich giełd, więc możesz powtórzyć podobne czynności na każdej innej giełdzie.

Weźmy jako przykład giełdę Binance (www.binance.com).

Jeśli chcesz tylko śledzić sytuację rynkową na Binance, nie musisz się rejestrować. Jeśli jednak Twoim celem jest dokonywanie transakcji, musisz założyć konto i wykonać kilka prostych czynności.

Przejdź na oficjalną stronę www.binance.com, wybierz język interfejsu i kliknij "Zarejestruj się".


Podczas rejestracji używaj silnego, unikalnego hasła.


Po wprowadzeniu danych zaznacz pole oznaczające zgodę na warunki użytkowania i przejdź do następnego kroku. Będziesz musiał przeciągnąć suwak, aby dopasować element układanki.


Następnie otwórz e-mail weryfikacyjny i kliknij na link. Teraz możesz zalogować się na konto Binance używając swojego adresu e-mail i hasła.

Nasza rejestracja jest prawie zakończona. Zalecam jednak, aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Tak więc, przy pierwszym uruchomieniu, musisz potwierdzić, że jesteś zaznajomiony z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wystarczy zaznaczyć każde pole, aby aktywować przycisk "Rozumiem, kontynuuj".

 

Następnie zostaniesz poproszony o włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania za pomocą klucza Google Authenticator lub potwierdzenia SMS-em. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to prosty i skuteczny sposób na zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem. Możesz odłożyć tę procedurę na później naciskając "Pomiń na razie", ale ja zalecam włączenie jej od razu.


Możesz użyć swojego konta, aby:

● Zmienić hasło dostępu do giełdy

● Włącz dwuskładnikowe uwierzytelnianie i wykonaj weryfikację

● Uzyskaj klucz API do automatyzacji handlu za pomocą botów.

● Wyświetl historię transakcji oraz listę ostatnich adresów IP użytych do wejścia na giełdę.

Należy pamiętać, że do handlu na giełdzie oraz wpłacania i wypłacania pieniędzy nie jest wymagana weryfikacja. Podniesienie limitu wypłat z 2 BTC do 100 BTC dziennie będzie jednak możliwe dopiero po włączeniu dwuskładnikowego uwierzytelniania i weryfikacji danych użytkownika (należy wypełnić formularz: imię i nazwisko, adres itp. oraz załączyć skany paszportu i zdjęcie użytkownika trzymającego paszport).


Potwierdzenie i weryfikacja SMS są jak najbardziej proste i intuicyjne, więc nie będę ich szczegółowo wyjaśniał.

Następnie, będziesz chciał wpłacić środki na swoje konto na giełdzie. Wpłata jest możliwa tylko za pomocą kryptowalut - nie można wprowadzić lub wypłacić pieniędzy fiat, tak jak na wielu innych dużych giełdach. Z tego powodu weryfikacja nie jest warunkiem koniecznym do handlu na giełdzie. Na etapie dokonywania pierwszego depozytu, otrzymasz adres depozytowy dla wybranej kryptowaluty. (1) Skopiuj go, aby uniknąć błędów przy wpisywaniu (2) lub zeskanuj telefonem przy wpłacie przez aplikację mobilną (3). Liczba niezbędnych potwierdzeń sieciowych do wpłaty kryptowaluty na konto jest podana poniżej. (4) Na przykład, aby wpłacić BTC potrzebujesz dwóch potwierdzeń.


Uważaj: kryptowaluta wybrana do wpłaty na konto handlowe musi pokrywać się z tą, którą wysyłasz na giełdę. Wpłata jednego rodzaju kryptowaluty do portfela innej kryptowaluty może prowadzić do utraty Twoich środków. Na początku zalecam użycie małej kwoty, aby upewnić się, że wszystko działa dobrze!

Po zarejestrowaniu się, wpłaceniu środków na konto i zapoznaniu się z interfejsem giełdy, nie wahaj się rozpocząć handlu. Proces handlu na giełdzie Binance jest w zasadzie taki sam jak na innych giełdach. Po zrozumieniu zasad pracy ze zleceniami na tej giełdzie, możesz handlować na każdej innej giełdzie.

Trzy rodzaje zleceń są dostępne dla kupna lub sprzedaży kryptowalut: Limit, Market oraz Stop-Limit. Wszystkie typy zleceń oferują możliwość szybkiego ustawienia ilości kupowanej lub sprzedawanej kryptowaluty: 25-100% wszystkich dostępnych aktywów dla wybranej pary kryptowalut. Na przykład, jeśli wybierzesz "25%" dla "Buy Order" w parze AION/BTC, kupisz AION w wysokości 25% posiadanych przez Ciebie BTC. Jeśli wybierzesz "25%" dla "Sell Order", sprzedasz 25% monet AION znajdujących się w posiadanych zasobach.


Nowicjusze często nie rozumieją: po co nam dwa rodzaje zleceń z limitem? Odpowiedź leży w specyfice ich realizacji. Przecież ze względu na specyfikę kryptowalut, nie można jednym zleceniem ustawić Take Profit (dokładnej ceny, po której należy zamknąć otwartą pozycję z zyskiem) lub Stop Loss (mającego na celu ograniczenie straty inwestora na pozycji).

Wszystkie te nowe terminy mogą być mylące dla początkujących, więc spójrzmy na prosty przykład.

Zlecenie Rynkowe

Aby to uprościć, zacznijmy od zlecenia rynkowego, które jest prośbą o kupno lub sprzedaż papieru wartościowego po najlepszej dostępnej cenie na obecnym rynku. W tym przypadku musisz wybrać opcję kupna lub sprzedaży, wprowadzić kwotę kryptowaluty potrzebną do realizacji i kliknąć przycisk "Kup" lub "Sprzedaj". Po otwarciu zamówienia system automatycznie spróbuje zrealizować zamówienie po najbardziej korzystnej dla tradera cenie. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób zlecenia są realizowane po cenie rynkowej.


Na przykład, otworzyliśmy zlecenie na zakup 1 000 jednostek kryptowaluty. W momencie, gdy my otworzyliśmy zlecenie kupna, ktoś inny złożył już zlecenie sprzedaży kryptowaluty po cenie, którą uznaliśmy za możliwą do kupna. Ponieważ jest to najniższa cena na rynku, giełda automatycznie zakupi dla nas wszystkie AION dostępne po tej cenie, aż do 1000 AION (nasze całkowite zlecenie).

Jeśli jednak wolumen zlecenia po najniższej cenie jest mniejszy niż nasze zlecenie, system tylko częściowo zrealizuje zlecenie po cenie nr 1, a pozostała część zlecenia zostanie zrealizowana po nieco wyższej cenie nr 2 kolejnego zlecenia sprzedaży na rynku. Ta druga cena jest dla nas nieco gorsza od ceny wyjściowej.

Jeśli wolumen tego zlecenia na sprzedaż po cenie nr 2 również nie wystarczy do pełnej realizacji naszego zlecenia, reszta zlecenia zostanie zrealizowana po cenie nr. 3 zlecenia sprzedaży w głębi rynku, która znów jest dla nas nieco gorsza od poprzedniej. Sytuacja ta będzie się powtarzać aż do pełnej realizacji zlecenia (np. 1000 AION).

Im większy jest wolumen naszego zlecenia, tym mniejszy jest wolumen obrotu dla wybranej pary walutowej, a im silniejsze są wahania kursu, tym większa będzie różnica między ostateczną ceną wykonania a początkową.

Co to oznacza? Oznacza to, że zlecenie rynkowe powinno być złożone w sytuacji, gdy szybkość realizacji zlecenia jest ważniejsza niż cena. Na przykład, gdy występuje ostra i znacząca fluktuacja kursu i uważa się, że ruch ten będzie kontynuowany.

Zlecenie z limitem

A jeśli nastąpi odwrócenie kursu i chcesz sprzedać lub kupić monetę po najlepszej cenie i jednocześnie zminimalizować straty do minimum? Zlecenia z limitem ceny pozwalają na dokonanie operacji handlowej z realizacją po cenie początkowej lub nawet po cenie, która jest lepsza niż wskazana przez Państwa. Pozwól, że wyjaśnię to na przykładzie.

Załóżmy, że aktualna cena monety AION wynosi 0,0003815 BTC. Przewidujemy korektę ceny - spadek z następującym po nim wznowieniem wzrostu. Chcemy kupić 1000 sztuk AION, gdy cena spadnie do 0,0003500. Wybieramy zlecenie z limitem ceny i podajemy dane do zlecenia: (1) cenę, po której będziemy kupować (0,00035), oraz liczbę monet, które chcemy kupić (1000 AION). Panel handlowy automatycznie obliczy potrzebną ilość Bitcoinów na koncie - 0,35 BTC - do realizacji zlecenia (2). Jeśli rynek osiągnie wskazaną cenę, a na saldzie nie będzie wystarczającej ilości, zlecenie nie zostanie zrealizowane.


Co będzie potem?

Jeśli rynek nie osiągnie wskazanej ceny, na przykład, cena odwróci się przy 0.0003550, zlecenie pozostanie nieaktywne, a następnie będziemy musieli je usunąć. Ale jeśli rynek nadal osiąga wskazaną cenę, istnieją trzy możliwe scenariusze:

1) Rynek osiąga cenę, a nawet ją przecina. Oznacza to, że wolumen jest wystarczający, aby zamknąć nasze zlecenie. W tym przypadku zlecenie zostaje wypełnione i otrzymujemy pożądane 1000 AION po cenie 0,00035, a może nawet po lepszej cenie. W tym przypadku można złożyć zlecenie z limitem ceny, aby sprzedać AION z zyskiem;

2) Rynek osiąga cenę, aktywuje nasze zlecenie, ale wolumen jest zbyt mały i nasze zlecenie zostaje zrealizowane częściowo. Potem cena się odwraca i idzie znacznie wyżej niż 0,00035. Oznacza to, że zlecenie pozostaje otwarte, otrzymujemy tylko część ilości wskazanej w zleceniu, ale za cenę nie gorszą niż wskazana przez nas. Następnie należy albo poczekać na pełną realizację zlecenia, albo je zamknąć, będąc zadowolonym z tego, co już kupiliśmy;

3) Rynek osiąga cenę, przekracza ją, nasze zlecenie zostaje zrealizowane. Jednak zamiast oczekiwanego wzrostu ceny, ona ciągle spada i w pewnym momencie staje się oczywiste, że popełniliśmy błąd. Z reguły zdajemy sobie sprawę, że lepiej jest sprzedać zakupioną kryptowalutę z niewielką stratą, niż czekać na duży spadek, kiedy jest już za późno, aby coś poprawić. Aby tego uniknąć, naprawdę musimy umieścić Stop Loss, aby zminimalizować potencjalne straty.

Powyższy przykład pokazuje, że musimy ograniczać zlecenia, aby maksymalizować zyski. Jednak takie zlecenia oczekujące mogą wywołać straty, jeśli prognozy okażą się błędne. Jedną z różnic pomiędzy handlem na rynku kryptowalut a handlem na klasycznych rynkach finansowych jest brak możliwości jednoczesnego umieszczenia Take Profit i Stop Loss w jednym zleceniu. Dlatego na ratunek przychodzą zlecenia stop limit.

Stop Limit w roli Take Profit

Zlecenia Stop-Limit działają podobnie do konwencjonalnych zleceń z limitem, ale z dodatkowym warunkiem. Składając oczekujące zlecenie Stop-Limit, inwestor określa dodatkową cenę stop, którą cena rynkowa powinna osiągnąć, aby aktywować oczekującą cenę limitu i dodać ją do wspólnej głębi rynku. Zlecenie Stop-Limit jest wypełnione jak zlecenie z limitem, w określonym przedziale cenowym, wyznaczonym przez cenę stop i cenę limit. Zlecenie jest realizowane tylko pomiędzy ceną stop a limitem, jeśli istnieją odpowiednie zlecenia w głębi rynku. Jeśli cena rynkowa przekroczy cenę limitu przed pełną realizacją zlecenia, może ono nie zostać wypełnione.

Aby to wyjaśnić, weźmy wykres z silnymi wahaniami, na przykład parę XRP / dolar amerykański.


Pozostajemy na obecnym poziomie cenowym, zaznaczonym w punkcie 1. Na wykresie jest odwrócenie w górę, określone przez formację głowy i ramion, ale decydujemy się poczekać na potwierdzenie trendu wzrostowego na poziomie, który wskazujemy jako cenę stop. Jeśli cena rynkowa osiągnie naszą cenę stop, nasza prognoza zostanie potwierdzona i nasze zlecenie zostanie aktywowane. W tym samym czasie, zdajemy sobie sprawę, że cena może odbić się od wskazanej ceny stop i pójść w przeciwnym kierunku. W końcu, cena rynkowa może przebić lub odbić się od ustalonej przez nas ceny.

Jeśli cena rynkowa osiągnie cenę stop, zlecenie jest aktywowane, a my kupujemy kryptowalutę w przedziale ograniczonym przez cenę stop i cenę limit. W tym samym czasie, jeśli cena rynkowa tymczasowo spada, testując poziom oporu, pozwala to na zakup po bardziej korzystnych cenach. Ale jeśli cena rynkowa osiągnie cenę limitu i nadal będzie spadać, zakup kryptowaluty zostanie wstrzymany. Tak więc zlecenia Stop-Limit pozwalają traderowi kupować tylko te kryptowaluty, których wartość rośnie.

Stop Limit w roli Stop Loss

Poza względami bezpieczeństwa, zlecenia Stop-Limit są używane jako stop lossy. Weźmy ten sam wykres. Teraz zamierzamy poczekać na spadek ceny i kupić kryptowalutę po najbardziej korzystnej cenie przed kolejnym skokiem.


Ustawiamy zlecenie z limitem ceny, aby kupić poniżej ceny rynkowej. Ale jak zabezpieczyć się przed stratami, jeśli cena nagle będzie dalej spadać po uruchomieniu naszego zlecenia z limitem? Standardowe zlecenie z limitem nie może pełnić funkcji poziomu Stop Loss, ponieważ ustawienie zlecenia sprzedaży z ceną poniżej ceny rynkowej spowoduje sprzedaż dostępnych aktywów po cenie rynkowej, ponieważ system postrzega je jako bardziej opłacalne do sprzedaży. Pamiętasz? Kupuj nisko, sprzedawaj wysoko...

 

Dlatego ustawiamy zlecenie Stop-Limit na poziomie Stop Loss, tak jak na poprzednim rysunku, a teraz jego zadaniem nie będzie maksymalizacja zysków, ale minimalizacja strat. W związku z tym ustawiamy cenę limitu na poziomie Stop Loss, natomiast cenę stop, która aktywuje to zlecenie, ustawiamy nieco niżej. Dlaczego tak powinniśmy zrobić?


Zlecenie nie zostanie zrealizowane, dopóki cena rynkowa nie osiągnie ceny stop, a kiedy ją osiągnie, limit ceny zlecenia sprzedaży ("sprzedaj po tej cenie lub niższej") nie pozwoli na sprzedaż kryptowaluty, jeśli cena nagle wzrośnie w pożądanym przez nas kierunku. Ponadto, nie przeszkodzi nam to w sprzedaży aktywów, gdy cena przesunie się w dół, działając jak Stop Loss i minimalizując straty..

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zrozumieć, jak zarejestrować się i wpłacić pieniądze na handel na giełdzie Binance. Pozwolę sobie przypomnieć, że rynek kryptowalut szybko się zmienia i niektóre elementy mogą ulec zmianie w czasie, gdy będziesz czytać tę książkę. W każdym razie, rozumiesz podstawowe zasady i będziesz w stanie zastosować je na innych giełdach.

To koniec darmowego fragmentu. Czy chcesz czytać dalej?