3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Krypto-Handel Pro

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Krypto-Handel Pro
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

KRYPTO-HANDEL PRO

Zarabiaj na życie dzięki sprawdzonym w czasie strategiom, narzędziom i technikom zarządzania ryzykiem. Współczesny przewodnik od początkującego do profesjonalisty

Alan T. Norman

Tłumacz: Krzysztof Zacharski

Pobierz swoją darmową książkę bonusową Bitcoin Whales

(Znajdziesz ją na końcu książki)

Copyright 2018© Wszystkie prawa zastrzeżone.

Żadna część tej publikacji nie może być powielana, rozpowszechniana lub przekazywana w jakiejkolwiek formie lub w jakikolwiek sposób, w tym poprzez fotokopiowanie, nagrywanie lub inne metody elektroniczne lub mechaniczne, lub za pomocą jakiegokolwiek systemu przechowywania i wyszukiwania informacji, bez uprzedniej pisemnej zgody wydawcy, z wyjątkiem bardzo krótkich cytatów zawartych w recenzjach krytycznych i niektórych innych niekomercyjnych zastosowań dozwolonych przez prawo autorskie.

Wstęp

ROZDZIAŁ 1. zrozumienie rynku kryptowalut i psychologii gry

Zrozumienie rynku kryptowalut

Psychologia gry

Wieloryby w świecie krypto

Perspektywy rozwoju rynku kryptowalut

Zadanie domowe

Rozdział 2. wybór giełdy i platformy do analizy technicznej

10 Najlepszych Giełd

Platforma analizy technicznej online Tradingview

Zadanie domowe

Rozdział 3. OPRACOWANIE ALGORYTMU HANDLOWEGO

Rozdział 4. analiza techniczna

Czym jest analiza techniczna?

Rozdział 5. WYZNACZANIE POZIOMÓW WSPARCIA I OPORU

Linia trendu

Techniczna przerwa w linii

Przyspieszenie trendu

Rysowanie kanału

Zadanie domowe

Rozdział 6. analiza graficzna

Formacje odwrócenia

Formacja Głowy i Ramion

Odwrócona głowa z ramionami

Podwójna Góra

Podwójne dno

Formacja kontynuacji trendu

Flaga

Chorągiewka

Klin

Zadanie domowe

Rozdział 7. Analiza komputerowa

Wskaźniki trendu

Średnia krocząca

Chmura Ichimoku

Aligator

Oscylatory

Zadanie domowe

Rozdział 8. Linie fibonacciego

50% Zniesienie

38.2% Zniesienie

78.6% Zniesienie

Zadanie domowe

Rozdział 9. JAPOŃSKIE ŚWIECE I ICH KOMBINACJE

Pojedyncze formacje świecowe

Podwójne formacje świecowe

Zadanie domowe

Rozdział 10. Teoria fal elliotta czy handel falowy

Fale impulsowe

Fale korekcyjne

Zgodność fal Elliotta z innymi narzędziami prognozowania

Zadanie domowe

Rozdział 11. HANDEL NA WYBICIACH Z LOKALNYCH SZCZYTÓW I WAŻNYCH POZIOMÓW

Strategia Potrójnych Dotknięć

Zadanie domowe

Rozdział 12. ŁĄCZONE STOSOWANIE TECHNIK ANALIZY TECHNICZNEJ

Zadanie domowe

Rozdział 13. OPRACOWYWANIE SYSTEMÓw transakcyjnych

Główne elementy do podjęcia decyzji handlowej

Zadanie domowe

Rozdział 14. GŁĘBOKOŚĆ RYNKU LUB STRATEGIA HANDLOWA OPARTA NA GŁĘBOKOŚCI RYNKU

Rozdział 15. ANALIZA FUNDAMENTALNA

Wskaźniki fundamentalne dla analizy monety

Plusy i minusy analizy fundamentalnej

Regulacja rynku kryptowalut: plusy i minusy

Zadanie domowe

Rozdział 16. ZARZĄDZANIE RYZYKIEM I PIENIĘDZMI

Czynniki, które zwiększają ryzyko handlowe

Zarządzanie finansami

Jak przezwyciężyć spadek kursu

Rozdział 17. pamiętnik tradera

Jak zorganizować swój dzień pracy

Rozdział 18. psychologia handlu

Zatem jakie cechy powinien posiadać handlowiec, aby odnieść sukces?

Moc myśli i afirmacji

PODSUMOWANIE

SŁOWNIK POJĘĆ KRYPTOWALUTOWYCH

O AUTORZE

Bonusowa Książka Bitcoin Whales

POZOSTAŁE KSIĄŻKI AUTORA

Ostatnia sprawa...

Wstęp

W

dobie całkowitego przeniknięcia Internetu do każdej sfery naszego życia, rośnie liczba osób, które nie godzą się już na pracę w białych kołnierzykach w biurze od dziewiątej do szóstej. Nowe pokolenie nie chce podążać utartymi ścieżkami swoich dziadków i pradziadków, którzy kończyli studia, wybierali pracę i pracowali w niej aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Ponadto, jesteśmy zmęczeni ciągłymi terminami w pracy, szefami o wiecznie zmiennych nastrojach i, co najbardziej uwłaczające, brakiem możliwości rozwoju zawodowego i finansowego.

 

Internet dał ludziom szansę na przerwanie tego błędnego koła. Ludzie otrzymali alternatywę, która może zapewnić zarówno nagrody finansowe, jak i wolność od pracy biurowej, menedżerów wyższego szczebla i ram czasowych.

Czym więc jest ta wspaniała alternatywa, która daje upragnioną wolność zarządzania własnym czasem, a nawet całym życiem?

Większość ludzi marzy o tym, by nic nie robić (lub prawie nic) i otrzymywać za to wynagrodzenie, prawda? A co jeśli powiem Ci, że to marzenie stało się już prawie rzeczywistością?

W ten czy inny sposób, Internet dostarczył ludzkości wiele opcji dla pasywnych zarobków. Siedząc na kanapie, możesz coś sprzedać, prowadzić dla kogoś księgowość, pisać wpisy na bloga lub żyć z odsetek od inwestycji. Dlatego w dzisiejszych czasach masz wszelkie szanse na dobry dochód w przyszłości, inwestując choćby niewielki ułamek swoich umiejętności, czasu i kapitału w biznes "pasywny", w którym nie ma biur i szefów!

Wcześniej ludzie uzyskiwali pasywny dochód z inwestowania w lokaty bankowe, spółdzielnie kredytowe, różne fundusze i nieruchomości. Jednak dywidendy te przychodziły powoli lub wymagały dużego nakładu pracy.

Teraz są nowe "zawody" do otrzymywania pasywnego dochodu, w tym handlowanie. Bez względu na to, jak trudne może się to wydawać na pierwszy rzut oka, prawie każdy może opanować tę "naukę". Jednak przez ostatnią dekadę setki tysięcy traderów na całym świecie poświęciło się pracy na różnych giełdach, dążąc do zostania milionerami. Siedzą przed komputerami 24/7, szturmują giełdy i próbują pomnażać swój kapitał. Niestety, nie wszystkim się to udaje.

Wraz z eksplozją kryptowalut kilka lat temu, na rynku pojawił się zupełnie nowy podgatunek traderów - traderzy kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, handel kryptowalutami nie różni się zbytnio od typowego handlu Podstawowa zasada jest taka sama: "Kupuj nisko, sprzedawaj wysoko". Niezależnie od tego, jaki produkt posiadasz - akcje, ropę, złoto czy kryptowaluty - ta zasada pozostaje niezmienna.

Kim więc są ci "tajemniczy" traderzy kryptowalut i czego Ty osobiście potrzebujesz, aby opanować ten zawód? Aby odnieść sukces w handlu kryptowalutami, jak również w handlu innymi aktywami, będziesz potrzebował:

● Wolnego czasu

● Kapitału

● Podstawowa znajomość pojęć ekonomicznych

● Chęć ciągłego uczenia się i próbowania nowych strategii;

● Stabilność umysłowa

Chociaż handel konwencjonalny i handel kryptowalutami mają wiele wspólnego, nadal mają swoje różnice. Uporządkujmy je.

Jeśli jesteś zwykłym traderem (NIE traderem kryptowalut), to z pewnością wiesz, że handel na giełdach może być dostępny tylko poprzez brokera. Broker dostarcza oprogramowanie do interakcji z giełdą i zapewnia wsparcie techniczne dla takiej pracy.

Te usługi są w cenie, ale nie masz wyboru, ponieważ nie możesz obejść się bez brokera na giełdzie. Jeśli jednak handlujesz kryptowalutami, masz dostęp do każdej giełdy. Bez względu na wiek, status społeczny, zawód i wielkość kapitału, możesz wypełnić formularz rejestracyjny na stronie giełdy (lepiej zrobić to na kilku giełdach), zdeponować środki na handel i rozpocząć własną ścieżkę tradera kryptowalutowego bez pomocy osób postronnych.

Należy pamiętać, że rynek kryptowalut działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zamyka się ani nie otwiera o określonej godzinie, jak zwykłe giełdy. Oznacza to, że każda giełda kryptowalutowa jest "żywa" i działa bez snu i odpoczynku.

Jedną z głównych zalet i wyzwań związanych z handlem kryptowalutami jest zmienność. Wskaźnik ten pokazuje zakres wahań wartości aktywów przez pewien okres czasu. Można go nazwać warunkiem koniecznym do handlu, ponieważ przedsiębiorca czerpie zyski z różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży aktywów.

Należy jednak pamiętać, że zmienność nie jest wartością stałą. Zależy od wielu czynników i nie można jej dokładnie przewidzieć (czasami zmienność jest nawet sztucznie kreowana, aby podnieść cenę danej waluty). Traderzy dokonują obliczeń na danych historycznych, które kształtowały się w trudnych warunkach rynkowych i które już nigdy się nie powtórzą. Dlatego warto traktować wskaźniki jako przybliżony punkt odniesienia.

Ale to właśnie zmienność sprawia, że kryptowaluty są tak atrakcyjne dla handlu. Dane historyczne nie zostały jeszcze zgromadzone (ponieważ kryptowaluty pojawiły się zaledwie kilka lat temu, a profesjonalny handel kryptowalutami jest jeszcze młodszy), a złożone warunki rynkowe dzieją się na naszych oczach.

Tutaj chcę Cię ostrzec, że zmienność może sprzyjać skutecznemu traderowi, ale może również płatać brudne figle nowicjuszowi.

Podsumujmy główne plusy i argumenty przemawiające za handlem kryptowalutami:

● Dostęp do giełd bez udziału maklerów

● Giełdy funkcjonują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

● Zmienność

Myślę, że zdałeś sobie sprawę, że handel kryptowalutami to nie tylko modny pomysł na dochód pasywny, który wymaga wciskania przycisków "start" i "stop". To ciągłe generowanie pomysłów i nowych strategii, które pomogą Ci zarabiać pieniądze.

Mam nadzieję, że ta książka położy kamień węgielny pod twój udany handel kryptowalutami. Aby pomóc Ci wycisnąć jak najwięcej z tych stron, opracowałem praktyczne zadania domowe, które możesz znaleźć po każdej sekcji książki. Możesz je wykonać w dowolnym, dogodnym dla Ciebie momencie, ale proszę, abyś nie przechodził do następnej sekcji przed wykonaniem zadania dla sekcji poprzedniej.

Dlaczego? Powtórzę (jeśli jeszcze nie zrozumiałeś): w tradingu nie chodzi o teorię, chodzi o praktykę. Dlatego, jeśli jesteś leniwy, aby przećwiczyć każdy instrument, o którym przeczytałeś, to po przeczytaniu książki, będziesz wpatrywał się w wykresy, nie mogąc rozróżnić główki od ogonka. To z kolei natychmiast doprowadzi do błędnych decyzji handlowych, a co za tym idzie, do strat finansowych. Co ludzie mają tendencję do robienia w takich przypadkach? Właśnie tak, szukają winnego. Wykonuj zadania domowe, ucz się swoich własnych najlepszych praktyk i nie próbuj obwiniać mnie za swoje nieszczęścia, jeśli podejmiesz złe decyzje, ponieważ nie ćwiczyłeś.

Nie mogę pełnić roli osobistego trenera i nie dążę do tego celu. Nie mogę stać obok Twojego łóżka, wskazując palcem wskazującym na książkę, namawiając Cię do odrobienia pracy domowej. To Ty decydujesz, czy wykonasz te zadania, dlatego wyniki zależą również od Ciebie.

Podsumowując, mam nadzieję, że moi czytelnicy są przyszłymi odnoszącymi sukcesy traderami; dlatego są gotowi uczyć się i pracować dużo dzisiaj dla przyszłych zysków.

Tak więc, nie będę opóźniać rozpoczęcia treningu, ale chcę zauważyć, że proces ten nie powinien być jednostronny. Dlatego, jeśli skorzystałeś z mojej książki, będę wdzięczny za twoją szczerą opinię na Amazon. Jeśli pojawią się jakieś pytania lub nie znajdziesz wystarczających wyjaśnień w jakiejś sekcji, nie krępuj się wysłać do mnie e-mail. Mój asystent uporządkuje wszystkie pytania, a ja postaram się ujawnić więcej szczegółów w następnym wydaniu książki.

Czy jesteś gotowy do rozpoczęcia szkolenia? W takim razie do dzieła!

P.S. Wszystkie zdjęcia w książce można obejrzeć w wysokiej jakości tutaj - bit.ly/pics-cpro

ROZDZIAŁ 1. zrozumienie rynku kryptowalut i psychologii gry

A

by zrozumieć naturę handlu w ogóle, a handlu kryptowalutami w szczególności, musimy zanurzyć się w pewne procesy finansowe, których wszyscy jesteśmy częścią.

Ponieważ wszyscy korzystamy z usług sektora bankowego, a nie tylko wydajemy lub lokujemy nasze dobrze zarobione pieniądze na lokatach, ale marząc o bezchmurnej przyszłości pod koniec życia, przekazując część dochodów na fundusze emerytalne, ubezpieczenia społeczne i renty, automatycznie stajemy się uczestnikami systemu bankowego i giełdy. Przez całe życie płacimy składki emerytalne, ale niewielu z nas zastanawia się nad samą strukturą branży finansowej i nad tym, jak państwo rozporządza naszą przyszłą emeryturą..

Niestety system finansowy w każdym kraju jest skonstruowany w taki sposób, że nie jesteśmy właścicielami naszego kapitału. Ruch okrężny pożyczek i składek emerytalnych sprawia, że pieniądze są w pewnym sensie wirtualne, ponieważ nieustannie prześlizgują się przez palce państwa, zarządzających funduszami i prywatnych korporacji. Jednocześnie banki centralne w każdym państwie sprawują monopol emisyjny w odniesieniu do waluty, a funkcja ta jest im przypisana przez państwo. Teoretycznie waluta jest zabezpieczona dobrami lub produktami wytworzonymi na terytorium danego kraju. W ten sposób kształtuje się jego PKB. Jednocześnie banki centralne zobowiązują się do utrzymania wiarygodności i stabilności waluty krajowej.

Wydaje się, że wszystko jest jasne i dobre, ale problem polega na tym, że jest to tylko idealny obraz. Rzeczywistość, niestety, jest nieco inna. Państwo i banki centralne nie wywiązują się z obowiązku zapewnienia stabilności waluty, a sama wartość pieniądza zanika na skutek inflacji i luzowania ilościowego. ”Jak to się stało, że zaniknęła? Przecież nie zostaliśmy o tym poinformowani!” możecie słusznie zauważyć. Postaram się uzasadnić swoją wypowiedź.

Wartość pieniądza, w tym oszczędności emerytalnych, a tym samym stabilność naszej przyszłości, wyglądała przed 1976 r. bardziej optymistycznie. Do tego czasu system emerytalny działał w następujący sposób: ludzie wpłacali pieniądze do Funduszu Emerytalnego, od depozytów naliczane były odsetki, a państwo wykorzystywało te środki do dokonywania wypłat. Jednak tzw. porozumienia jamajskie zmieniły nieco bieg historii.

Podjęto decyzję o demonetyzacji złota, a złoto stało się zwykłym towarem wymiennym. Tak więc wszystkie umowy zatwierdzone w ramach Porozumień Jamajskich pozwalały na płynność cen złota w stosunku do dolara amerykańskiego i innych walut. Tak więc wszystkie umowy zatwierdzone w ramach Porozumień Jamajskich pozwalały na płynność cen złota w stosunku do dolara amerykańskiego i innych walut. Dla wielu krajów było to swoiste wezwanie do pozbycia się złota. Kraje nie zwlekały z podjęciem odpowiedniej decyzji. Szereg państw świata postanowiło zrezygnować z tego metalu szlachetnego i nie wiązać swojej waluty narodowej z krajową rezerwą złota.

Proszę cię o skupienie się na tej chwili, ponieważ od 1976 roku system kredytowy każdego kraju zwiększył się setki tysięcy razy!

Porozumienia jamajskie przekształciły pieniądze w liczby. Po rezygnacji ze złota system zaczął się ujednolicać, przybierając formę ogromnych, zunifikowanych kont bankowych, które nie są zabezpieczone ani gwarantowane. Jeśli chodzi o Fundusz Emerytalny, to nie jest on już rodzajem skrytki na Twoje oszczędności. Jest to rodzaj funduszu hedgingowego1 , który gromadzi aktywa od Ciebie jako inwestora, a następnie rozporządza nimi według własnego uznania. Nasze fundusze emerytalne stały się częścią budżetu państwa i zaczęły być wykorzystywane na inne potrzeby rządu. Obecnie Fundusz Emerytalny jest rodzajem konta bankowego. Jeśli przeanalizuje się system emerytalny najbardziej rozwiniętych krajów świata, to okaże się, że fundusze emerytalne są wydawane na inne potrzeby społeczne. Dlatego też depozyty emerytalne nie istnieją gdzieś na koncie.

Pomimo tych wszystkich czynników klasa średnia pozostała siłą napędową systemu emerytalnego, który nie jest już wspierany przez nic. Większość ludzi nie przejmuje się tym, jak Fundusz Emerytalny rozporządza pieniędzmi, więc ciągle zasila jego rezerwy. Jak pszczoły w ulu, regularnie przynoszą miód do systemu, ale nie mogą z niego korzystać.

Czy nie przypomina Ci to piramidy? I nie mówię tu o piramidach w Egipcie!

Pozwolę sobie nadmienić, że nie tylko system emerytalny, ale i system bankowy jako całość, nosi znamiona tej właśnie piramidy finansowej. Wszyscy uczestnicy tego systemu otrzymują dochód tylko kosztem napływu "nowej krwi", tzn. napływu nowych inwestycji od nowych uczestników.

Przy okazji, omówiliśmy kryzys systemu finansowego, ale należy zauważyć, że handel również przeżył swój okres załamania. Jest on związany nie z porozumieniami jamajskimi z 1976 roku, ale z globalnym kryzysem finansowym z 2008 roku. Kryzys, jak również dostępność systemów mobilnych i powszechność samego handlu, powstrzymały profesjonalnych traderów przed zarabianiem niebotycznych sum pieniędzy.

 

Ciekawe jest to, że kryzys i rewolucję w handlu zorganizowały największe banki inwestycyjne świata. Chcąc oszukać siebie nawzajem, prowadziły nieuczciwą grę, wymyślając różne instrumenty pochodne (weksle, obligacje itp.). Takie produkty, wymyślone przez banki, zaczęły gmatwać sytuację na rynku. Pierwsza fala upadku uderzyła w rynek w 1998 roku, ale potem sytuacja została naprawiona. Jednak w 2008 roku nawet reputacja tradera, który przynosi całemu systemowi ogromne sumy pieniędzy, nie mogła zapobiec załamaniu rynku i rozpoczęciu globalnego kryzysu gospodarczego.

Dlatego uważam, że wszystkie banki inwestycyjne zdyskredytowały się jako profesjonalne instytucje, którym można zaufać w kwestii zarządzania finansami. Ta sytuacja doprowadziła do tego, że prawdziwi profesjonalni traderzy przenieśli się do funduszy hedgingowych.

Uważam, że nadszedł najwyższy czas, aby nakreślić pierwszą analogię pomiędzy pieniądzem konwencjonalnym (fiat) a kryptowalutą. Jak pamiętamy, decyzje podjęte w ramach Porozumień Jamajskich sprawiły, że wartość pieniądza znacznie spadła, ponieważ cały cykl walutowy zaczął być budowany wyłącznie na fundamencie długów. Wręcz przeciwnie, wartość kryptowaluty stale rośnie. Co więcej, kryptowaluta nie podlega inflacji, ponieważ tworzenie nowych monet pochodzi z przewidywalnego algorytmu, a nie banku centralnego..

Jeśli więc zastanowimy się nad kwestią emerytur w kontekście powyższych informacji, możemy wyciągnąć następujące wnioski:

● Trzeba "stawiać żagle, póki jest pogoda", czyli już teraz myśleć o godziwych dochodach na starość

● Należy poszukać alternatywy dla emerytury.

Trading może być jedną z takich alternatyw dla emerytury. Jednak przytłaczająca większość ludzi omija tę opcję zarobkowania, ponieważ uważa, że tego typu działalność wymaga bycia geniuszem finansowym i posiadania wrodzonego talentu do tradingu. Ludzie faszerują swoje głowy takimi definicjami jak "wzór", "analiza", "modelowanie techniczne", "konfiguracje świec" i dlatego wybierają inne, prostsze, jak im się wydaje, opcje zarobkowe. Ale chcę Cię pocieszyć: znajomość wszystkich wyżej wymienionych pojęć jest mitem. Aby odnieść sukces w handlu, trzeba opanować podstawowe pojęcia handlu i zasady pracy na giełdach. Trzeba tylko zrozumieć główne mechanizmy rynku: kto i jak sprzedaje, kto i jak kupuje. Ale nie musisz wymyślać koła na nowo. Wszystko, co potrzebne, jest już znane.

Dlatego rozpoczęcie "zawodu" tradera wymaga opanowania podstawowych zasad funkcjonowania rynku, poznania sposobów analizy (czyli oceny bieżącej sytuacji), a w konsekwencji podejmowania decyzji handlowych.

Jednocześnie chcę rozwiać nadzieje tych nowicjuszy, którzy już przygotowali swoje portfele na super zyski, ale zamierzają poświęcić temu zagadnieniu kilka godzin tygodniowo. Aby odnieść sukces, czyli uzyskać dobry dochód, trzeba będzie stale się dokształcać, śledzić nowe metody, naśladować doświadczonych traderów, czytać wiadomości z rynku itd. Dlatego, lenistwo tutaj nie zadziała, przyjaciele!

W tym samym czasie traderzy muszą zachować zimną krew i koncentrację. Przypomnę, że rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, ale pomimo tego, traderzy muszą dokonywać prognoz dotyczących najlepszego czasu na wejście i wyjście z rynku. A wszystkie te ryzykowne operacje muszą być powtarzane wielokrotnie. Dlatego opanowanie emocjonalne jest jednym z najlepszych przyjaciół tradera. Do psychologii skutecznego tradera wrócimy jeszcze kilka razy.

Porozmawiajmy teraz krótko o uczestnikach rynku kryptowalut. Konieczne jest rozróżnienie dwóch rodzajów traderów: profesjonalnych traderów i traderów detalicznych. Do pierwszej grupy należą ci, którzy przeszli specjalne szkolenie i certyfikację. Z reguły tacy ludzie pracują w ogromnych firmach inwestycyjnych i spekulują na rynku "porządnymi" sumami pieniędzy. Trader detaliczny przeprowadza operacje handlowe na rynku bez posiadania specjalnej licencji. Tacy ludzie pracują dla siebie i z reguły zarządzają znacznie mniejszymi sumami.

Wadą pracy profesjonalnych traderów jest to, że nie są oni właścicielami funduszy, którymi zarządzają. W tym samym czasie, profesjonalni traderzy odmierzają czas, starając się przetrwać w warunkach ostrej konkurencji. Natomiast traderzy detaliczni mogą podejmować decyzje według własnego uznania.

Ponieważ uważam, że moim obowiązkiem jest nie tylko uczyć, ale również ostrzegać, chcę zauważyć, że handlowcy detaliczni muszą być zawsze gotowi do utraty swojego kapitału, ponieważ na rynku istnieje niewypowiedziana zasada zwana "90.90.90", co oznacza, że 90% handlowców traci 90% swojego kapitału w ciągu pierwszych 90 dni pracy. Wszystkie te utracone środki nie rozpływają się. One pozostają na rynku.