Córka głosu. Księga życia Hili Campos

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Córka głosu. Księga życia Hili Campos
Córka głosu. Księga życia Hili Campos
E-book
32,90 
Szczegóły
Opis książki

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania swojej wiary odwdzięczają się wiernością wobec Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, lecz do czasu, bo gdy z morza nadchodzą tragiczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o tajemniczych znakach – zwiastunach prześladowań i klęsk…

„Księga życia Hili Campos” to porywająca dylogia opowiadająca o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie ród Camposów do najpotężniejszych państw szesnastowiecznej Europy, a niekończącym się peregrynacjom przyświeca idea „città ideale” – miasta idealnego. Czy to możliwe, że nazywa się ono Zamość…?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 maja 2021
  • ISBN: 978-83-8233-375-6
  • Lektor: Lena Schimscheiner
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Agnieszka Wojdowicz "Córka głosu. Księga życia Hili Campos" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Córka głosu. Księga życia Hili Campos
E-book
32,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę