Zamachy na Piastów

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Od nieudanej próby zabójstwa Bolesława Chrobrego podczas spotkania z cesarzem Henrykiem II, po dramatycznie dla Polski morderstwo Przemysła II, dzieje naszej pierwszej dynastii usiane są zamachami i spiskami na życie władców. Motywacje zamachowców nie zawsze były natury politycznej. Choć nie wszyscy Piastowie wiedli tak bujne życie, jak Kazimierz Wielki, próby ich usunięcia miewały także podłoże osobisto-erotyczne.


Jakie były dalsze losy zamachowców? Co popychało ich do czynów, które nie raz dramatycznie zmieniały dzieje Piastów i całego kraju? I jak Polska prezentowała się pod tym względem na tle „średniej europejskiej”?Agnieszka Teterycz-Puzio – profesor dr hab., wykładowca historii w Akademii Pomorskiej, autorka kilku biografii polskich władców średniowiecznych oraz uznanej książki Polscy krzyżowcy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 06 kwietnia 2019
Agnieszka Teterycz-Puzio "Zamachy na Piastów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Jaropełk Galat
27 maja 2020

Muszę przyznać, że nie wiedziałem wielu rzeczy na temat Piastów.. okazuje się, że ich życie wcale nie było usłane różami. Agnieszka Teterycz-Puzio dla napisania książki znalazła rewelacyjny temat. Myślę, ze każdy, kto interesuje się historią Polski, będzie zachwycony! Myślę, że miłośnicy kryminałów też będą zadowoleni :) Są tu i zamachy, i morderstwa, i porwania.. Na pierwszy rzut oka widać, że autorka włożyła w książkę dużo pracy. Świetna treść i jakość. I dobrze poprowadzona lekcja historii. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę