Kresy. Ars moriendiTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Reporterska opowieść o finis Poloniae na Kresach. Autorki odkrywają zapomniane postacie – rodzonego brata pierwszego polskiego prezydenta Gabriela Narutowicza, który opowiedział się za niepodległą Litwą, i zdarzenia – zmianę polskich granic wschodnich w 1951 roku. Tropią zagadkę śmierci rodziny Skirmuntów na Polesiu i znikania szczątków bohaterów z Cmentarza Orląt Lwowskich w latach 70. XX wieku. Śledzą dzieje polskiej rodziny z Berdyczowa podczas „operacji polskiej NKWD”. I tragiczny koniec kresowego Drzymały, który uparł się zostać w swoim domu na Wileńszczyźnie po II wojnie światowej. Autorki dotarły do nieznanych dokumentów. Odwiedziły każde z opisywanych miejsc.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 07 października 2020
  • ISBN: 9788308071700
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Anna Smółka "Kresy. Ars moriendi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Gabriela Makowska
29 listopada 2020

W książce «Kresy. Ars moriendi» Anna Smółka oraz Agnieszka Rybak dotarły do miejsc i osób z czasów wojny, które aż prosiły się o bliższe poznanie i opisanie. Odwiedziły każde z opisywanych miejsc oraz przedstawiły szereg nieznanych dokumentów wnoszących nowe fakty do mojego zbioru wiedzy w tym temacie. Pasjonująca wyprawa i wciągająca tematyka, można tez poczuć się nieco jak detektyw, który odkrywa coraz to nowe poszlaki i dociera do prawdy. W moim odczuciu jedyną wadą tej książki jest to, że się kończy. Gorąco polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę