ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej.

Tekst
Przewodnik dla rodziców i wychowawców.
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

ADHD to najczęstsze zaburzenie rozwojowe – dotyka 5% dzieci. ADHD ze względu na swoje objawy utrudnia osiągnięcie sukcesów szkolnych, zawodowych, towarzyskich. Nasilenie objawów ADHD zmniejsza się z upływem czasu. Wczesne rozpoczęcie terapii indywidualnej dziecka oraz terapii rodzinnej znacząco zwiększa szansę na zmianę zachowania dziecka. Proces leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to równoczesna praca z dzieckiem, rodzicami i szkołą. Ważne jest zatem dostarczenie rodzicom i wychowawcom informacji o zaburzeniu dziecka, jego przyczynach, przebiegu i ewentualnych następstwach, a także – lub może przede wszystkim – o procesie terapii i ich własnym w nim udziale.

Książka - napisana przez znakomity zespół, który od dawna zajmuje się dziećmi z ADHD i prowadzi właściwie jedyną specjalistyczną poradnię w Polsce - dostarcza uporządkowanej wiedzy na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego etiologii i mechanizmu powstawania. Tym samym uwalnia ona rodziców, przynajmniej w części, z poczucia winy i pozwala na zaprzestanie zadawania ciągłych pytań: "Co złego zrobiliśmy?" i "Jaki jest nasz udział w powstawaniu tego schorzenia?". Równocześnie jednak uświadamia, jak różnego rodzaju działania wychowawcze, często stosowane w dobrej wierze, mogą wzmacniać objawy zaburzenia, a także wskazuje, jak temu zapobiegać.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 04 grudnia 2019
  • ISBN: 9788374895279
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Agnieszka Pisula "ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej." — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wirginia Pacha
11 sierpnia 2020

Po książkę «ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej» sięgnęłam, ponieważ o mojej siostrzenicy stwierdzono ADHD. Jako osoba kompletnie nie obeznana w tym temacie mogę stwierdzić, że pozycja ta jest napisana bardzo przystępnie, zrozumiale dla każdego, dostarcza uporządkowanej wiedzy na temat mechanizmu powstawania zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Dodatkowo autorzy zadbali także o ukazanie najczęstszych błędów wychowawczych, które mogą utrwalać objawy i wskazują szereg metod zapobiegawczych. Bardzo cieszę się, że trafiłam na tego typu lekturę, przekazuje mnóstwo rzetelnych informacji w prosty sposób. Dokładnie czegoś takiego szukałam w celu wzbogacenia swojej wiedzy w tym temacie. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę