Wianek z dmuchawców

Audio
Z serii: Gradów #1
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Wianek z dmuchawców
Wianek z dmuchawców
E-book
28,80 
Szczegóły
Opis książki

Mała wieś, wielkie dramaty, emocje, intrygi, miłość i zdrada…

Pierwszy tom czterotomowej opowieści o mieszkańcach Gradowa, ich radościach i smutkach, niespełnionych marzeniach i zawiedzionych nadziejach, rodzących się lub gasnących uczuciach, o na pozór spokojnym, zwyczajnym życiu, które w rzeczywistości wcale nie jest takie, jakie się wydaje.

Gradów to niewielka wieś kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Jest tu nowe liceum, szkoła, biblioteka, kościół i plebania, w której od wielu lat sprawuje niepodzielne rządy wszystkowiedząca kościelna, stara pani Blanż. Pewnego dnia przybywa tam nowy proboszcz, wysłany za karę ze stołecznej parafii na prowincję. Czy młody ksiądz Adam zdobędzie sympatię apodyktycznej staruszki?

Tymczasem wójt postanawia zlikwidować wiejską bibliotekę. Bo nie dość, że miejsce w urzędzie gminy zajmuje, to jeszcze trzeba opłacać personel i na dodatek fundusze z budżetu na zakup książek przydzielać. Czyż nie lepiej więc bibliotekę zamknąć, a pieniądze przeznaczyć na drogi, wodociąg albo coś równie pożytecznego? Ale nie tylko to jest celem bezwzględnego urzędnika. Cyniczny wójt knuje spisek, by przeprowadzić swój chytry plan…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 lipca 2021
  • ISBN: 9788726804713
  • Lektor: Ewa Konstanciak
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Agnieszka Olszanowska "Wianek z dmuchawców" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Wianek z dmuchawców
E-book
28,80 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę