Lato w Pensjonacie pod Bukami

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek?

Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz.

Prowadzi go atrakcyjna i dystyngowana starsza pani, Róża. Każdego roku przyjeżdżają tu osoby, które szukają swojego miejsca w życiu i czekają na swoją szansę, dzięki której odnajdą w końcu szczęście.

Także tego roku Pensjonat stanie się przytuliskiem dla młodych małżeństw, zwaśnionych sióstr, dawnych kochanków i samotnych serc.

Każdy pokój zdobi grafika z cytatem z wiersza Stachury lub piosenki Starego Dobrego Małżeństwa. Odczytane słowa ze ścian, niczym za dotknięciem magicznej różdżki, będą miały wpływ na późniejsze wydarzenia czytających je osób.

A może tak właśnie działa poezja? Zmusza do zatrzymania i refleksji, a potem subtelnie podpowiada myślom nowy tor.

Zapraszamy do Pensjonatu pod Bukami. Tego lata, jak zwykle, Pensjonat stanie się świadkiem nowych początków, sklejonych serc i tworzenia niezapomnianych chwil.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2019
Anna H. Niemczynow "Lato w Pensjonacie pod Bukami" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Eliza Gruszecka
28 maja 2020

""«Lato w Pensjonacie pod Bukami»" to zbiór wspaniałych i wzruszających opowiadań, w sam raz na nadchodzące długie, ciepłe, letnie wieczory. Autorki (jest ich kilka) świetnie skomponowały cały styl i główny wątek, tworząc wyjątkową jedność. Powieść ma cudowny klimat. Jestem zapaloną fanką gór i marzy mi się podróż w Bieszczady (miejsce, w którym toczy się akcja). Czytając marzysz o tym, żeby tam się przenieść..

Każda z zapisanych tu historii ma życiowe przesłanie i opowiada o problemach codzienności, z którymi mierzy się każda z nas. Jest to lektura, która niesie ze sobą przesłanie, kilka przesłań.. bardzo ważnych, bardzo wartościowych. Polecam z całego serca."

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę