Po drugiej stronie jeziora. Część IITekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jak wysoką cenę jesteś w stanie zapłacić za wolność?


Mia podjęła decyzję – nie chce wracać do prawdziwego świata, z którego pochodzi. Zamiast tego zamierza wziąć udział w ryzykownej misji wyzwolenia Krainy Pięciu Miast. Tymczasem czeka ją bolesne rozczarowanie – Zayn, przywódca, z którym nawiązała głębszą relację, jest zaręczony. Mia czuje się oszukana, ale nie waha się narazić własnego życia, aby pomóc chłopakowi odzyskać pewien bardzo ważny list.


To jednak nie jest najlepszy czas na sercowe rozterki. Drużyna musi ruszać do Memris, aby ratować miasto przed podstępną i okrutną Elajzą. Droga będzie długa i niebezpieczna, ale to nic w porównaniu z tym, z jaką prawdą o sobie przyjdzie się niebawem zmierzyć Mii…


Seon oparty plecami o zimną ścianę, mlaskał i sapał na zmianę, a jego pochrapywanie zaczynało mnie poważnie męczyć.

Przestrzeń rozświetlały kryształy, których światło zdawało się słabsze niż na początku.

– Zgasną? – zapytałam, kierując spojrzenie na Zayna.

– Jesteśmy już coraz dalej od Skalnego Miasta, więc kamienie tracą swoją żywotność. Powinny wytrzymać jeszcze jakiś czas.

Przymknęłam powieki, starając się nie myśleć o tym, w jak kiepskim położeniu się znaleźliśmy. Jeśli zabraknie nam światła, nigdy nie przejdziemy przez tę górę, a może nawet stąd nie wyjdziemy. Tunele zdawały się niemożliwe do przejścia, a droga powrotna wiązała się z nieukończeniem misji. Wiedziałam, że nie pozostało nam wiele czasu na dotarcie do Memris.


Agnieszka Karecka – urodziła się w 1994 roku w Świdnicy, aktualnie mieszka w Dzierżoniowie. Z zawodu jest nauczycielką wychowania fizycznego oraz trenerką akrobatyki sportowej. Prócz zamiłowania do sportu i pracy z dziećmi uwielbia wieczory z dobrą książką przy wielkim kubku gorącej herbaty. Największą radość sprawia jej pisanie. Jest także szczęśliwą żoną oraz świeżo upieczoną mamą Kacperka, która rzadko narzeka na nudę. Zadebiutowała powieścią „Po drugiej stronie jeziora”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res w 2019 roku. Kolejna książka jest kontynuacją losów młodej Mii Lang.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 stycznia 2021
Agnieszka Karecka "Po drugiej stronie jeziora. Część II" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę