Aleja starych topoli. Tom 1

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Była kobietą, a kobietom nie wybacza się tego, co mężczyznom na ogół uchodzi na sucho.


 Kiedy osiemnastoletnia Ewa zostaje wydana za starszego o dwadzieścia lat  owdowiałego małżonka swojej starszej siostry, nikt nie ma wątpliwości,  że ten zaaprobowany przez jej okrutnego ojca związek nie przyniesie  dziewczynie nic dobrego. Szwagier, ojciec trójki dzieci, niecieszący się  wśród towarzystwa dobrą opinią, nie budzi w niej jednak odrazy, lecz  jako przyszły mąż niesie nadzieję na wyczekiwaną przez lata poprawę losu  dziecka niechcianego i odtrącanego przez własnych rodziców tylko  dlatego, że nie urodziło się chłopcem. Zahukana i poniewierana ostatnia  córka mecenasa Więckowskiego zostaje panią we dworze i jest uwielbiana  przez męża, który – podobnie jak ona – pragnie pogrzebać przeszłość na  cmentarzu i odciąć się od nielubianego teścia. Dwór wznoszący się od lat  na końcu alei starych topoli kryje jednak stare tajemnice, które nie  pozwalają zapomnieć o tym, co było.


Niezwykle klimatyczna i wspaniale napisana historia o miłości, którą  koniecznie musisz przeczytać. Uważaj tylko na sekrety, skrywające się  wśród starych topoli...

 Paulina Zaprzałka, zksiazkawkieszeni.blogspot.com


„Aleja starych topoli” to historia pełna rodzinnych tajemnic i  sekretów skrywanych przez lata, osadzona w realiach przedwojennej Polski  i Paryża końca belle epoque. Wciągająca w świat pozorów cenniejszych  dużo bardziej niż prawda, oczarowująca niepowtarzalnym urokiem  nakreślonych obrazów i nietuzinkowymi postaciami. Powieść, od której nie  sposób się oderwać…

 Michalina Foremska, papierowybluszcz.blog.pl


Ustawiane małżeństwo, miłość, która przychodzi nieoczekiwanie i  tajemnice dworku w Jodłowie to bardzo dobry początek barwnej mini sagi  rodzinnej.  I co ważne, autorka ukazała pozycję kobiety na początku XX  wieku w Polsce, co daje nam nie tylko przyjemną, ale i poszerzającą  horyzonty lekturę.

 Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl


Powieść pióra Agnieszki Janiszewskiej to historia, która przekona do  siebie każdego. Bez względu na wiek czy preferencje czytelnicze - nie  będziecie mogli oderwać się do ostatniej strony.

 Beata Moskwa, thievingbooks.blogspot.com

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
Agnieszka Janiszewska "Aleja starych topoli. Tom 1" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę