Zanim się obudzęTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Z rzeki zostaje wyłowiona kobieta – wyziębiona i prawie martwa. W szpitalu zapada w śpiączkę. Ma nikłe szanse na wybudzenie się. Policja nie potrafi ustalić jej tożsamości, nikt nie zgłasza jej zaginięcia. Opiekująca się nią siostra Brygida nadaje jej imię Selena i od tej pory poświęca się opiece nad dziewczyną.

Do tej samej sali trafia Kamil, chłopak z objawami śmierci mózgowej. Ordynator namawia jego rodziców do podpisania zgody na pobranie organów od Kamila, ale oni się nie zgadzają. Matka, patrząc na syna, nie wierzy w jego śmierć.

W szpitalu pracuje również doktor Yao Nakamura – wychowanek domu dziecka, samotny dziwak i przeciwnik orzekania śmierci mózgowej. Czy zdoła przywrócić swoich pacjentów do świata żywych? Kto ma decydować, gdzie leży granica między życiem a śmiercią? Co dzieje się za świadomością człowieka, który jest zbyt słaby, by wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Agnieszka Bednarska "Zanim się obudzę" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Gorzka Czekolada»
W lesie
Finał Rosie
Piętno Katriny
-5%
Czesława Platek
09 czerwca 2020

Książka «Zanim się obudzę» Pani Agnieszki Bednarskiej porusza niezwykle trudne zagadnienie natury etycznej, a mianowicie temat osób, znajdujących się w śpiączce farmakologicznej i borykających się z dylematami wagi najwyższej, czyli ludzkiego życia. Książka opowiadająca o sile miłości rodzicielskiej i powołaniu do zawodu lekarza czy pielęgniarki z czystej dobroci serca i chęci niesienia pomocy ludziom. Piękna, poruszająca i dająca nadzieję, choć momentami także smutna. To jedna z tych książek, które pozostają w głowie na dłużej. Przeczytałam jednym tchem w kilka godzin. Jest to moje pierwsze książkowe spotkanie z Agnieszką Bednarską, już teraz wiem jednak, że na pewno nie ostatnie i z radością sięgnę po kolejne książki autorki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę