Z miłości? To współczujęTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Z miłości? To współczuję
Z miłości? To współczuję
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,80  57,44 
Z miłości? To współczuję
Z miłości? To współczuję
Z miłości? To współczuję
Audiobook
Czyta Agnieszka Czekańska
39,90  33,52 
Szczegóły
Opis książki

"Z miłości? To współczuję" to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo.


Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością  przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej."

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 18 maja 2019
Agata Romaniuk "Z miłości? To współczuję" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Z miłości? To współczuję
Audiobook
Czyta Agnieszka Czekańska
39,90  33,52 
Zenobia Niestroj
03 lutego 2020

W Omanie nigdy nie byłam, ale od pewnego czasu interesuje mnie kultura Bliskiego Wschodu, religii muzułmańskiej. Sięgałam po wiele książek o tej tematyce, ale ta pozycja wyjątkowo mnie do siebie przekonała, dlatego szczerze polecam innym użytkownikom. Zdecydowanie nie jest to łatwa lektura, porusza wiele trudnych tematów od niewolniczej pracy i przemocy domowej po handel dziećmi. Ja jednak w trakcie czytania czułam się jakbym słuchała intrygujących historii opowiadanych przez dobrą znajomą. Agata Romaniuk pisze bowiem z niezwykłą lekkością. Czyta się przyjemnie, nawet nieprzyjemne historie. Książka nie przytłacza patosem, nie jest też suchym sprawozdaniem. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę