Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Na początku 2016 r. - w styczniu wejdą w życie kolejne istotne zmiany przepisów kodeksu pracy, które dotyczą uprawnień rodzicielskich. Celem ich wprowadzenia jest ułatwienie pracownikom godzenia życia zawodowego z realizacją obowiązków rodzicielskich.  Spowodują również uproszczenie i uporządkowanie przepisów związanych z urlopami rodzicielskimi.

W poradniku w sposób przystępny i kompleksowy omówione zostały wszystkie przedmiotowe zmiany, w tym związane z systemem funkcjonowania urlopów rodzicielskich, a mianowicie rezygnację z likwidacja dodatkowego urlopu macierzyńskiego i włączenie go do wymiaru urlopu rodzicielskiego. Nowe przepisy wprowadzają możliwość wydłużenia terminu, w którym można skorzystać z urlopu rodzicielskiego. Kolejnym nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez nowelizację,  a przedstawionym w publikacji jest wydłużenie wymiaru urlopu rodzicielskiego, w sytuacji łączenia urlopu z pracą u pracodawcy, który tego urlopu udzielił czy wprowadzenie możliwości wykorzystania urlopu rodzicielskiego w częściach nienastępujących bezpośrednio po sobie.

Autorzy przedstawiają również inne zmiany, które wejdą w życie 2 stycznia 2016 r., a dotyczące m.in.:


wydłużenia okresu na wykorzystanie urlopu ojcowskiego i urlopu wychowawczego,

zwiększenia stabilizacji zatrudnienia pracowników rodziców,

ułatwienia możliwości dzielenia się  uprawnieniami między pracującymi rodzicami.W publikacji przybliżono także nowe zasady udzielania urlopów związanych z rodzicielstwem, w tym   urlopów ojcowskich, urlopów wychowawczych,  urlopów na warunkach urlopu macierzyńskiego.

Dla zobrazowania omawianej materii zmiany przepisów w tym zakresie ujęto również w formie tabelarycznej i porównano ze stanem sprzed nowelizacji.

Czytelnicy znajdą tu również pełny tekst ustawy - kodeks pracy w podwójnym brzmieniu przepisów ze  stanem prawnym obowiązującym do 1 stycznia 2016 r. i od 2 stycznia 2016 r.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 października 2021
  • ISBN: 978-83-264-9838-1
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Monika Latos-Miłkowska "Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«poradniki kadrowe»
Prawo pracy dla małych i średnich firm
Terminowe umowy o pracę po zmianach
Czas pracy. 50 najważniejszych problemów
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę