Równowaga. Jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój

PDF
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Żyjemy w kulturze diet. Jaki ma to na nas wpływ? Skąd biorą się nasze problemy z jedzeniem i jak sobie z nimi radzić? Jak odczytywać płynące z ciała sygnały i odróżniać fizjologiczne od emocjonalnych? W jaki sposób praktykować ciałożyczliwość wśród wszechobecnej presji, by być idealną? Książka odpowiada na te i wiele innych pytań, a zawarte w niej porady i zestawy ćwiczeń pomogą w nauce zaufania do własnego ciała oraz odbudowaniu zdrowych relacji z jedzeniem, sobą i innymi ludźmi.

AGATA GŁYDA – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, specjalistka psychodietetyki, a także doświadczona terapeutka indywidualna i grupowa. Jest autorką bloga psycholognadiecie.pl oraz promotorką racjonalnego podejścia do diety. Jej misja to pomaganie kobietom „w osiągnięciu równowagi, a nie najniższej wagi”.

„Książka stanowi zgrabne podsumowanie idei, które biorąc pod uwagę aktualną wiedzę z psychologii, są kluczowe dla kształtowania zdrowej relacji z jedzeniem. W sposób pełny lekkości i empatii autorka przekazuje tu ogrom merytorycznych treści, moim zdaniem bardzo potrzebnych osobom, które chcą odzyskać kontrolę nad odżywianiem oraz zadowolenie z własnego ciała i z siebie”.

(dr Anna Januszewicz – psycholog, specjalistka psychodietetyki, prezeska Towarzystwa Psychodietetyki; Instytut Psychodietetyki)

„Autorka wskazuje w swojej książce drogę do tego, jak nie zwariować we współczesnym świecie, goniąc za idealną sylwetką. Za największą wartość «Równowagi» uważam to, że wszystkie treści są tu przedstawione w taki sposób, jak gdyby opowiadała o tym bliska koleżanka – kompanka, nie rywalka. Z troską, empatią i zrozumieniem. Od serca, bez robienia komukolwiek wyrzutów i oceniania. To książka dla każdej kobiety zarówno jako prezent od siebie dla siebie, jak i dla tych, na których jej zależy. Z dietetycznego punktu widzenia jest idealnym uzupełnieniem edukacji żywieniowej, pozwala bowiem zadbać o zdrowie psychiczne”.

(Anna Reguła – dyplomowana dietetyczka, autorka profilu na Instagramie oraz kanału YouTube niekoniecznie_dietetycznie, anna-regula.pl)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 14 kwietnia 2021
  • Rozmiar: 226 str.
  • ISBN: 9788327126184
  • Całkowity rozmiar: 14 MB
  • Całkowity liczba stron: 226
  • Rozmiar stron: 170 x 220 мм
  • Wydawca: Publicat
Agata Głyda "Równowaga. Jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Cezary Kowski
01 września

Tak, wiem, takich książek są tysiące. Ale mało jest tak świetnych jak ta Agaty Głydy. Autorka nie zmusza cię do zostania Anną Lewandowską w trzy tygodnie i jedzenia mega drogich, bio, glutenfree i nie wiadomo jakich jeszcze produktów. To poradnik, który pomaga złapać równowagę, zobaczyć, czego od nas chce nasze ciało i w jaki sposób sprawić by funkcjonowało spokojnie i dobrze. To taki poradnik bez ciśnienia, super fajny, pomocny i mega przydatny. Oczywiście o dietach też jest. Także jeśli są tu panie, które mają dość słuchania krzyków fit trenerek to polecam z całego serca!!!!!!!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę