Domek. Tom IITekst

Z serii: Domek #2
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Największa tajemnica Ady w końcu wyjdzie na jaw. Jej niewłaściwa decyzja z przeszłości może zniszczyć beztroskę i radość Domku. Członkowie rodziny staną przed wielkim wyzwaniem – będą musieli zmierzyć się z wrogiem, który jest wśród nich...


W drugim tomie „Domku” powracamy do nieśmiertelnej Ady i jej sekretów, obserwujemy także nowe pokolenia, które zabierają nas w mury liceum, czyli w szalony świat muzyki i śmiechu, ale też buntu, agresji, uzależnień, zakazanej miłości i poszukiwania siebie.


Zawsze doceniałam unikalny humor nastolatków, żarty sytuacyjne, językowe, i to ja najczęściej byłam tą osobą, która najgłośniej się śmiała. Na końcu każdego zeszytu miałam specjalne miejsce na zapisywanie najtrafniejszych żartów i najzabawniejszych zdarzeń, i tak po trzech latach ogólniaka nagromadziłam niemały materiał niekończącego się śmiechu. Najlepsze perły zamieściłam w tej książce, włożyłam je w usta moich licealnych bohaterów właśnie dlatego, by uczcić najjaskrawszy okres w całej mojej edukacji.

Adrianna Szymańska


Zdarzył się jeden taki wieczór, gdzie liczyła się każda sekunda. Nikt nic nie mówił, tylko czuwał obok przyjaciół i celebrował tę chwilę. „Somewhere In the World” to utwór, z którym wszyscy jakoś się utożsamiali. Zatracili się głęboko w czymś niewyobrażalnym. Każdy zupełnie wyzbył się ciała i jako unosząca się myśl, migające przeczucie, próbował dosięgnąć gwiazd. Magia tej piosenki polegała na tym, że naprawdę im się udawało. Przez te trzy minuty mogli być, gdzie tylko chcieli, zaglądać w oczy wszelkiej nieprawdopodobnej rzeczy, wzbijać się ponad to, czuć czas, który w końcu nie przyśpieszał, tylko trwał. Obudziła się w nich tęsknota do najpiękniejszych momentów w życiu, których nawet jeszcze nie przeżyli. Było to doświadczenie, jakiego nie miewało się zbyt często.


Adrianna Szymańska urodziła się w 1993 roku, obecnie mieszka w Warszawie. Skończyła filologię polską, żeby zdobyć potrzebny warsztat pisarski. Na zawsze związana z rodzinnymi Rykami, gdzie powstały wszystkie historie powieściowych bohaterów i gdzie sama zapuściła korzenie. Od wielu lat zajmuje się miniaturami w skali 1:6. Swoją miłość do muzyki przenosi na karty powieści.

Domek tom II jest kolejną częścią serii o równoległym świecie dającym moc i nieśmiertelność.

Autorka zaprasza czytelników na stronę internetową książki:

www.adriannaszymanska.com/domek-2

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 04 października 2020
Adrianna Szymańska "Domek. Tom II" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Czesława Mikus
30 grudnia 2020

"Domek" to książka, która od pierwszej strony podbiła moje serce. Styl pisania autorki jest tak lekki i przyjemny, że nie sposób nie zakochać się w tej książce od pierwszego wejrzenia. Fabuła została opracowana w cudowny i przemyślany sposób, a bohaterowie wykreowani tak realnie, że czytając odnosiłam wrażenie jakbym należała do tej zwariowanej rodzinki. Gorąco polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę