3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Zostawiłeś mi tylko przeszłość

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Griffin cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Uwielbia Harry'ego Pottera i liczby parzyste. Theo jest fanem Gwiezdnych wojen i wierzy w światy równoległe. W którymś z nich na pewno wciąż żyje. W którymś z nich obaj nadal są szczęśliwi. Jednak nie w tym.

Tworzyli parę idealną. Bajka skończyła się, gdy Theo wyjechał na studia do Kalifornii i poznał nowego chłopaka. Tam też wydarzył się tragiczny wypadek, który zmienił wszystko.

Życie Griffina w jednej chwili przeistoczyło się w równię pochyłą. Jedyne, co mu zostało, to żal i sekrety. Na domiar złego, jego ból jest w stanie zrozumieć tylko Jackson – nowy chłopak Theo z Kalifornii.

Żeby budować jakąś przyszłość, Griffin musi stawić czoło przeszłości. Przeszłości, która wydarzyła się naprawdę, a nie tej, którą chciałby pamiętać.

Adam Silvera stworzył wzruszającą opowieść o miłości, stracie i żalu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Adam Silvera "Zostawiłeś mi tylko przeszłość" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ewa Sawicka
25 kwietnia

"Zostawiłeś mi tylko przeszłość" to o miłości dwóch nastolatków i rozpaczy. Całkowicie brakuje mi słów do opisania mojego zachwytu tą książką. Cała powieść podzielona jest na wydarzenia, które dzieją się obecnie oraz na wspomnienia. Historia o Griffinie i Theo pokazuje zaangażowanie, zrozumienie, rozpacz, poświęcenie i uczucie oraz sprawia, że uśmiechacie się, smucicie, jesteście bliscy łez, by znowu się uśmiechnąć, może pojawić się rumieniec, a także szok. Jednak najważniejsze, jest to, że pokazuje nam człowieka, który został zniszczony przez jedno spontaniczne wydarzenie, jak taka osoba może się rozsypać, ile czasu dochodzi do siebie i jak długo buduje on siebie oraz swój świat na nowo, i całkiem zmienia swoje nastawienie. Teraz z czystym sumieniem mogę napisać «czytajcie» bo warto!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę