3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Kiczery

Tekst
Podróż przez Bieszczady
Z serii: Sulina
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Bieszczady – wyśniona kraina połonin i wyludnionych wsi, w których wciąż owocują jabłonie. Polska Patagonia, ziemia dziwaków, wyrzutków, utracjuszy i kowbojów. Ojczyzna stracona, ojczyzna zyskana. Kraj wilków i niedźwiedzi. Dzicz, w którą jedzie się – jak głosi slogan przepracowanych – rzuciwszy wszystko inne. Adam Robiński z mapą w ręce, książką Bruce’a Chatwina w plecaku i garścią orzechów w kieszeni przemierza pogranicze Polski, Ukrainy i Słowacji, nie mając żadnego innego celu poza byciem w drodze. Natyka się na ludzi, którzy w tutejszych dolinach zapuścili korzenie, i z każdym kolejnym miesiącem podróży uświadamia sobie, że coś tu nie gra. Bo w Bieszczadach wszystkim się coś wydaje, nie ma jednej pamięci, a pięknego kłamstwa nigdy nie wolno mylić z oszustwem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 27 listopada 2019
  • Rozmiar: 220 str. 5 ilustracji
Adam Robiński "Kiczery" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Sulina»
Armenia
Skryte, jasne, słone
Bałkany wyobrażone
-5%
Marcin Zientara
16 stycznia 2020

Ta niesamowita książka jest dosłownie przesiąknięta pięknem gór! Czytasz i jakbyś podróżował z autorem. Łąki, doliny, zaciszne wzgórza, strome zbocza … To takie inspirujące! To tak, jakby połączyć historię podróży z atlasem flory i fauny oraz dodać szczyptę odniesień historycznych i historii o miastach i ludziach. Książka jest czytana bardzo łatwo i szybko, szkoda nawet, że jest tak szybka, ponieważ chcę coraz więcej. Naprawdę podniosła mnie na duchu i zaszczepiła we mnie pragnienie podróżowania i zobaczenia piękna natury, niekoniecznie w miejscach opisanych przez autora, ale gdziekolwiek. Polecam tę książkę każdemu, kto kocha przyrodę i podróże.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę