3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Stawiam na Tolka Banana

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Julek – znudzony wakacjami chłopiec z dobrego domu trafia do Klondike, meliny Cegiełki, Filipka, Cygana i Karioki – jedynej spódniczki w gangu. Nie chcą go – nie pasuje do ich paczki spod ciemnej gwiazdy. Tylko Cegiełka, ten, którego ojciec pije jak bąk, lituje się nad Julkiem i wpycha do paczki. Dwie akcje i już Julek czuje się jak nowo narodzony. I gotowy do współpracy z tajemniczym szefem bandy – Tolkiem Bananem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788376727127
  • Artysta: Olga Reszelska
  • Wydawca: Literatura
  • Spis treści
Adam Bahdaj "Stawiam na Tolka Banana" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Klub łowców przygód»
Ostatnia sztuczka
Od ucha do ucha
Śledztwo inspektora Mątwy
-5%
Sara Placzek
13 sierpnia 2020

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa, czytanie «Stawiam na Tolka Banana» sprawiło, że powróciłam myślami do tamtych beztroskich, wspaniałych lat. Opowieść o grupie przyjaciół – Filipku, Cyganie, Karioce, Julku, Cegiełce i głównym bohaterze wśród nich – Tolku Bananie. Moim ulubionym bohaterem zdecydowane jest Cegiełka. Chłopaki mieszkają w Warszawie i są żądni przygód. Autor przedstawił historię przyjaźni, która w dzisiejszych czasach ma już trochę inne znaczenie. Ciekawy jest też motyw gwary warszawskiej użytej w książce. Lekki język autora ułatwia lekturę, czyta się przyjemnie i szybko. Książka «Stawiam na Tolka Banana» bardzo mi się spodobała i pewnie jeszcze do niej powrócę, świetny jest też film o tym samym tytule. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę